Bez kategorii

Zostali zatrzymani podczas wręczania łapówki urzędnikowi.

lwowecki.info  3 czerwca 2022 13:56

Zatrzymani to prezes i członek zarządu jednej z firm wykonujących remont drogi, którzy zaproponowali urzędniczce odstąpienie od kontroli jakości wykonania prac.

 

Wczoraj policjanci z Wydziału do walki z Korupcją KWP we Wrocławiu przy współpracy z policjantami z KMP w Jeleniej Górze zatrzymali dwie osoby odpowiedzialne za wręczenie korzyści majątkowej. To prezes i członek zarządu jednej z firm wykonawczych na terenie powiatu karkonoskiego.

„Firma ta wykonywała usługi remontowe dróg w Karpaczu, podzielonej na kilka etapów. Całość zlecenia opiewała na kwotę 890 tys. zł. Przy odbiorze pierwszego etapu, pracownica Urzędu Miasta wykryła sporo nieprawidłowości i nie odebrała budowy. W związku z tym mężczyźni zaproponowali odstąpienie przez nią od kontroli i zaakceptowanie pierwszego etapu budowy w zamian za wręczoną jej kwotę pieniędzy.” – tłumaczy asp. szt. Monika Kaleta z jeleniogórskiej policji.

Zostali zatrzymani na gorącym uczynku. Usłyszeli już zarzuty w Prokuraturze Okręgowej w Jeleniej Górze, która nadzoruje to śledztwo. Za swoje czyny odpowiedzą teraz przed sądem.

………………………………………………..

Jak to się dzieje, że w gminie Lubawka nie kontroluje się jakości wykonania prac i nikt z tego tytułu nie ponosi odpowiedzialności ? Przykłady ? Proszę bardzo. Zalew Bukówka odebrano i zapłacono za całość robót, które nie zostały należycie wykonane i już nie będą bo wykonawca pomimo kilkunastu uwag co do jakości prac nie ma zamiaru poprawiać swego dzieła. Stadion w Lubawce to już długa historia, gdy burmistrz długo skrywała fakt, że remont stadionu został źle wykonany i teraz poprawki wykonuje się na koszt gminy. Droga do parkingu w Miszkowicach, nie wykonano krawężników przy tej drodze choć gmina za to zapłaciła, teraz przez to zalewane są okoliczne budynki.  Gmina zapłaciła za kilkaset metrów trawników, które nie zostały wykonane. ITD., itd.

Czy można podejrzewać, że i w Lubawce doszło do złamania prawa przy poświadczaniu nieprawdy, że prace zostały dobrze wykonane i z tego tytułu gmina poniosła wysokie straty finansowe ?