Bez kategorii

Zima zaskoczyła burmistrzów w ratuszu. Trochę mrozu i trochę śniegu sparaliżowało gminę Lubawka, bo burmistrz Kocemba ze swym zastępcą nie przewidzieli, że w lutym może być zima.

Widoczna na zdjęciu osoba niepełnosprawna poruszająca się z balkonikiem-podpórką do chodzenia, usiłowała dostać się do sklepu spożywczego za mostkiem, naprzeciwko Gambitu. Osoba ta idąc od kościoła św. Anny straciła kwadrans, aby przebrnąć przez nie odśnieżony chodnik. Wyglądało to tragicznie, ale jak widać władzy gminnej to nie przeszkadza, bo sama zamknęła się w ciepłym ratuszu i udaje, że nie widzi co dzieje się na ulicach i chodnikach.

To jest skandal, żeby burmistrzowie nie reagowali na taką pogodę i nie wydali poleceń, że od godziny 6 mają być odśnieżane chodniki i drogi gminne.

Taka sytuacja panuje od rana w Lubawce, Chełmsku Śląskim i w pozostałych miejscowościach naszej gminy. Mieszkańcy skarżą się, że burmistrz robi oszczędności na odśnieżaniu kosztem zdrowia mieszkańców, którzy ślizgając się na zmrożonym śniegu przewracają się  i dotkliwie odczuwają skutki bolesnych upadków.

Czy ta marna ratuszowa władza nie powinna ruszyć w teren, żeby zobaczyć czy odpowiednie służby wypełniają swoje powinności walcząc skutecznie ze skutkami opadów śniegu ?

Taki wstyd dla burmistrz i jej zastępcy, ale czy oni wiedzą co to wstyd ?