Bez kategorii

„Zima wasza, wiosna nasza!” To było jedno z najsłynniejszych haseł stanu wojennego !!! Obecnie nastały czasy, aby ponownie oczyścić Polską scenę polityczną z tych wyalienowanych ze społeczeństwa politycznych mutantów, którzy niszczą naszą ojczyznę !!!

Dlatego też wielu oczekuje z nadzieją, a politycy istniejących już partii z przerażeniem,  powstania nowej siły politycznej, która zaczęła by działać nie w interesie własnym, ale w interesie państwa Polskiego i jego mieszkańców. Nowo powstałe ugrupowanie może spowodować zakończenie tej swoistej wojny polsko-polskiej toczonej przez PIS i PO. Może to skutkować tym, że powrócimy do normalności, a obecni politycy przestaną zamieniać się stołkami.

Oczekiwania te zaczęły się dziś spełniać. Na warszawskim Torwarze, gdzie dziś krótko po godzinie 14 spotkały się tysiące sympatyków nowego ruchu. Rozpoczęła się konwencja, na której zgromadziło się ponad 7 tysięcy osób, chętnych było dużo więcej, ale tylko taka jest pojemność tej sali, dodać należy, że stronę Roberta Biedronia odwiedza wiele osób, a ponad 800 tysięcy kliknęło na niej „popieram „.

Już na wstępie swego wystąpienia Robert Biedroń stwierdził, że nie chcemy już więcej wojny polsko-polskiej, chcemy wzajemnego szacunku i dialogu; ostatnie lata były zimne i ponure, dostawaliśmy nieustanny konflikt, a zamiast dobra wspólnego – interes partyjny, potrzebujemy wiosny, która odnowi ten ponury krajobraz.

I tak nazwał swoją nową partię „ Wiosna”.

Następnie Robert Biedroń omówił program, który opracował ze swymi doradcami na podstawie postulatów zgłoszonych na spotkaniach,  które odbył w 40 miastach. Program partii ma mieć silne podstawy oparte jakby na trzech nogach. Najważniejszym punktem jest sam człowiek, następnie wspólnota wszystkich mieszkańców oraz silne państwo, któremu może zaufać każdy obywatel naszej społeczności.

Wymienić można kilka flagowych spraw, które zapisane są w programie tej nowej partii: Płaca minimalna powinna wynosić 60 proc. średniej krajowej i należy ją podnieść wkrótce do 2700 zł. Najniższa emerytura nieopodatkowana w wysokości 12600 złotych.  Po 30 dniach oczekiwania do specjalisty, każdy będzie mógł wybrać prywatne miejsce leczenia, za które zapłaci NFZ. Alimenty będą ściągane jak podatki. Ustawowo ma być zagwarantowana równość płac, tak, by kobieta i mężczyzna zarabiali tyle samo na tym samym stanowisku. W ciągu pięciu lat stworzyć  250 tys. miejsc dla dzieci w żłobkach i przedszkolach. Do 2035 roku zamknąć  wszystkie kopalnie węgla, abyśmy mogli mieć  najczystsze powietrze w Europie. Robert Biedroń podkreślił, każda kobieta musi mieć dostęp do europejskich standardów. “Wprowadzimy te europejskie standardy także do opieki okołoporodowej. Zagwarantujemy dostęp do nowoczesnej antykoncepcji, w tym nareszcie do tabletki +dzień po+”, ponadto należy  zlikwidować  klauzulę sumienia.” Postawimy na rodzinę i jej bezpieczeństwo, dlatego wprowadzimy rzetelną edukacją seksualną, zagwarantujemy znieczulenie przy porodzie i pełne finansowanie in vitro”.

Ważnymi tematami które znalazły się w programie ruchu są zgłaszane w całym kraju na spotkaniach sprawy światopoglądowe. Powszechne jest żądanie, aby dokonać prawdziwego rozdziału państwa z kościołem, czyli zaprzestać finansowania kościoła z pieniędzy budżetu państwa, a wprowadzić podatek kościelny na wzór innych krajów. To z podatku wpłacanego przez wiernych powinna być finansowana nauka religii. Wszystko to powinno wynikać z tego, że trzeba renegocjować konkordat z państwem watykańskim. Związki partnerskie także czekają na  to, aby zrównać je ze związkami małżeńskimi.

Robert Biedroń zapowiedział, że nowe ugrupowanie dążyć będzie do tego, aby rozszerzono 500 plus na pierwsze dziecko i wsparcie dla samotnych matek, oraz miejsce dla każdego dziecka w przedszkolu i żłobku.

Ranga nauczyciela zostanie przywrócona do poziomu jaki kiedyś obowiązywał  i aby nauczyciel był godnie opłacany, a szkoła była mniej teoretyczna, a więcej praktyczna. Rozszerzona zostanie nauka języka angielskiego, aby każdy kończąc szkołę mógł się nim biegle posługiwać. Także skokiem cywilizacyjnym ma być powszechny i darmowy internet na terenie całego kraju. Natomiast z aplauzem przyjęto zapowiedź doprowadzenia do tego, żeby komunikacja autobusowa docierała do każdej gminy, a pociąg, aby docierał do każdego powiatu.

Konwencja się skończyła, ale problemów nie ubywa. Politycy innych partii opozycyjnych boczą się na nową siłę polityczną, gdyż to Robert Biedroń przedstawia szeroki program swego nowego ugrupowania, a oni by oczekiwali, aby zamiast programu przystąpić do walki z PIS-em.  Zapominają, że społeczeństwo nie jest zainteresowane ich wojenkami, a tym, aby wszystkim lepiej się żyło w naszym kraju. Dlatego nastał czas, aby tych polityków odsunąć od rządzenia, a dać szansę tym, którzy chcą coś zrobić, a nie tylko wyrwać stołek innemu politykowi.

Pamiętajmy, czas na zmiany. Czas na  „Wiosnę” .

 

hk
03.02.19