Bez kategorii

Zerwali asfalt, a później…zerwali się z pracy. Mieszkańcy proszą o interwencję tak opisuje tą inwestycję Radio Wrocław. A co mają powiedzieć mieszkańcy ulicy Przyjaciół Żołnierza w Lubawce gdy taka sama sytuacje panuje na ich ulicy i to już od wielu miesięcy ?

zdjęcie: Aleksander ogrodnik. jk

 

Nie mogą wytrzymać niosącego się do domu kurzu, a dojazd do domu przypomina bardziej trasę na poligon.

Niekończący się remont drogi łączącej Księginice z Prężycami w gminie Miękinia. Drogowcy co prawda ponad miesiąc temu zerwali starą nawierzchnię, ale zaraz po tym zniknęli, zostawiając mieszkańców z “rozebraną” drogą.

……………………………………………………………………………………………………………………………………

Miesiąc takich utrudnień doprowadza tamtych mieszkańców do szewskiej pasji, a co mają powiedzieć mieszkańcy Lubawki gdy na ulicy przyjaciół Żołnierza rozebrano nawierzchnię wiele miesięcy temu i wykonawca znikł z terenu budowy ? Co prawda w pasie chodników elektrycy położyli kable, a hydraulicy rury a le na samej ulicy nikt nie zabiera się do wykonywania prac drogowych.

Czyżby czekano aż nastaną słotne jesienne dni i w trakcie deszczów będzie wykonywana wymiana podbudowy, a gdy nastaną mrozy będzie kładziony asfalt ?

Przecież na połowie tej ulicy położono już kable i rury więc można kłaść krawężniki i przygotować ulicę na położenie warstwy wiążącej, a także wykonywać już chodniki, przecież do zimy pozostało raptem 2 miesiące, a praktycznie nic nie jest zrobione aby kończyć prace ziemne. Zmarnowano całe lato gdy na tej ulicy nic się nie działo oprócz wycięcia drzew i zdjęcia warstwy asfaltu. Czyżby lubawski urząd nie panował już nad wykonywanymi inwestycjami ?