Bez kategorii

Za kilka dni Święto Niepodległości. Największe obchody Święta Niepodległości odbywają się na placu marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie – przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Ponownie jak co roku w stolicy i w wielu innych miastach odbędą się marsze. Do zabezpieczenia porządku zostanie oddelegowanych zostanie wiele służb porządkowych.

Z kolei wielu mieszkańców naszego powiatu zastanawia się jakie u nas będzie zabezpieczenie porządku, gdy wielu kamiennogórskich policjantów pojedzie do innych miast ochraniać przeróżne demonstracje i marsze. Czy nie wzrośnie u nas zagrożenie ?

Pytanie jest o tyle zasadne, ze i później może zabraknąć tych policjantów na naszych ulicach, gdy będą odbierać sobie dni wolne za ten dzień spędzony w delegacji.

Przecież kwestia nadgodzin w służbach mundurowych wciąż budzi emocje wśród funkcjonariuszy. Dzieje się tak nie tylko ze względu na nowe przepisy gwarantujące odpłatność (lub wolne) za wypracowane godziny nadliczbowe, ale też z uwagi na skalę samego zjawiska. Z danych opublikowanych przez Komendę Główną Policji wynika, że nierozliczonych, wypracowanych godzin nadliczbowych w Policji było, według stanu na 30 czerwca, ponad 2,6 mln. Jak podkreślają sami mundurowi, taka liczba nadgodzin to wynik m.in. wysokiego poziomu wakatów, a ten zgodnie ze stanem na 1 lipca br. wynosił 6 188.

Z jednej strony brak pieniędzy na zapłacenie wypracowanych godzin nadliczbowych, a z drugiej strony brak chętnych do pracy w policji sprawia, że po prostu brakuje ich na co dzień do wypełniania zadań stawianych tym policjantom.

Ale jak traktują tych policjantów, to tak mają chętnych do pracy, gdy na kasie w sklepie ma się więcej niż z policyjnego etatu, to jak mają zapełnić policyjne wakaty ?

“Wstąp do Policji.. z głodu nie umrzesz!”

To nie żart. Za tyle policjant ma się wyżywić, gdy pracuje “na ulicy”

Czy dojdzie do paradoksu, że pod sklepem będzie stał jakiś skacowany i prosił o dołożenie mu złotówki do wina, a z drugiej strony policjant też będzie prosił o złotówkę do zapiekanki bo ma od komendanta  2,71,  a zapiekanka kosztuje 3,99 ?

Zobaczymy czy u nas będzie w to święto spokojnie i jak nakarmią kamiennogórskich policjantów oddelegowanych do Wrocławia czy Warszawy ?