Bez kategorii

Z lekkim sarkazmem, odrobiną ironii i z lekką drwiną można powiedzieć, że na zdjęciu poniżej widzimy gdzie kończy się cywilizacja, a zaczyna się teren pod rządami burmistrz Kocemby.

Do tego miejsca w którym widzimy obsadzone krawężniki, droga jest powiatowa i kamiennogórskie starostwo  gruntownie ją przebudowuje. Od tego miejsca gdzie stoją żółte kubły droga jest już gminna i powiat nie może na niej prowadzić remontu bo gmina odmówiła dofinansowania swego odcinka tej drogi. Starostwo kamiennogórskie przed ogłoszenie przetargu na wykonanie remontu tej drogi zwróciło się do burmistrz Kocemby, aby zobowiązała się, że pokryje koszty remontu gminnego odcinka tej drogi( około 100 metrowy ). Odpowiedzi się nie doczekali więc rozstrzygnęli przetarg i przystąpili do prowadzenia prac na tej drodze.

Poniżej widzimy jak wygląda gminny odcinek tej drogi.

Na kolejnym zdjęciu możemy zobaczyć gdzie kończy się teren gminny i ponownie zaczyna się cywilizacja.

Lubawscy radni, a raczej ta zdrowa część rady, zdecydowali, że w obliczu możliwości ośmieszenia się gminy Lubawka nie można tak działać i zdecydowali, żeby gmina przystąpiła do remontu swego odcinka tej drogi. Obecnie urząd zmuszony do działania ogłosił konkurs ofert na remont gminnego odcinka tej drogi bo kwota remontu oscyluje od 60 do 80 tysięcy złotych, a więc nie potrzeba przeprowadzać procedur przetargowych.

A tak ładnie i czysto wykonuje swe prace firma(poniżej zdjęcie lewe), która remontowała odcinek drogi powiatowej z Chełmska Śląskiego do Uniemyśla( poniżej zdjęcie z prawej ). Widać, że na takiej firmie można polegać.

Zdziwienie może tylko budzić postawa burmistrz Kocemby. Gdyby od razu odpowiedziała, żeby starostwo robiło też część gminną, to byłoby ze trzy miesiące czasu na dokonanie przesunięć w budżecie i zapłatę za ten remont, bez potrzeby angażowania pracowników urzędu do zajmowanie się teraz sprawą tego remontu i generowania masę dodatkowych kosztów i opłacenie dodatkowo inspektora nadzoru, chyba, że o to szło burmistrz, żeby koledzy dodatkowo mogli zarobić ?

No cóż wychodzi na to, że z myśleniem to burmistrz Kocemba jest chyba na bakier.