Bez kategorii

Wykonawca remontu drogi powiatowej z Chełmska Śląskiego do Uniemyśla rozpoczął prace. Na początek zaczęto przycinać i wycinać drzewa i krzaki rosnące w pasie drogowym.

Po przygotowaniach rozpocznie się profilowanie, pogłębianie i czyszczenie rowów odwadniających tą drogę. Prace przy wymianie nawierzchni będą trwały w okresie letnim co gwarantuje, że poszczególne warstwy będą wykonywane w optymalnych warunkach co przełoży się na żywotność tej drogi. Tak więc wkrótce przybędzie kolejny odcinek tej drogi tak gruntownie wyremontowany.

Ale mamy i niezbyt przyjemną informację na temat remontu kolejnej drogi powiatowej potocznie zwanej jako boczna odnoga biegnąca przez Uniemyśl. Tu okazało się, że 100 metrów tej drogi należy do gminy i powiat nie może finansować tego odcinka.

Zwrócono się do burmistrz Kocemby, aby dofinansowała gminny odcinek tej drogi, albo zobowiązała się do samodzielnego wykonania remontu gminnego odcinka drogi. Burmistrz nawet nie raczyła odpowiadać na pisma, a gdy już po czasie odpowiedziała, to jej decyzja była odmowna, choć sama dobrze wie, że w tej sposób pozbawia powiat możliwości otrzymania dofinansowania tego remontu.

Wobec takiego obrotu sprawy, że burmistrz nie chciała dołożyć 80 tysięcy złotych, to powiat utracił możliwość otrzymania tej dotacji w wysokości ponad miliona złotych i zmuszony został do odstąpienia od remontu tej drogi.

Przez to, że burmistrz zrobiła focha do starostwa, to teraz nie jest wiadomym czy kiedykolwiek ta droga będzie remontowana.  

Brak remontu tej drogi jest kolejnym „osiągnieciem” burmistrz Kocemby po utracie możliwości budowy wodociągów w Jarkowicach, Miszkowicach i Chełmsku Śląskim, remontu ulic  Przyjaciół Żołnierza, Mickiewicza, Świerkowej, Brzozowej i wielu innych.

Czy burmistrz Kocemba nie zasługuje na miano grabarza gminy Lubawka ?