Bez kategorii

Wszędzie prowadzi się remonty basenów zewnętrznych, tylko nie w Lubawce. Przykłady ? Nowy ! Odkryty basen w Polanicy-Zdroju przejdzie modernizację. Od zamknięcia minęły 24 lata.

Przestał funkcjonować po powodzi w 1998 roku. Mieszkańcy od lat domagali się tej inwestycji, ale nie było na to środków. Remont basenu będzie możliwy dzięki funduszom pozyskanym z Polskiego Ładu.

Jak powiedział Radiu Wrocław burmistrz, Mateusz Jellin rozpoczęły się już konsultacje z firmami zajmującymi się profesjonalną rewitalizacją i budową basenów zewnętrznych. Jak dodał Jellin, basen zostanie otwarty w przyszłym roku:

Za 12 mln złotych zostanie wykonany pierwszy etap. W przyszłym sezonie mieszkańcy i turyści będą mogli korzystać z główniej dużej niecki oraz mniejszej dla dzieci. W ramach inwestycji zostanie też wykonany wodny plac zabaw. Jak zapowiada burmistrz Mateusz Jellin, to nie koniec, bo miasto chce zrewitalizować cały teren Ośrodka Sportu i Rekreacji. Rozbudowany ma być też sam teren basenu. Gmina udział własny z gminnego budżetu szacuje na 10% kosztów inwestycji.
…………………………………………………………..

Zapyta ktoś, a co z lubawskim basenem ?

Okazuje się, że basen i cały ten teren nie podlega MGOK jak inne obiekty sportowe, nie podlega pod ZGM jak inne tereny zielone czy parki. W końcu udało się ustalić, że basen podlega bezpośrednio pod burmistrza Lubawki. Także wychodzi na to, że za wszelkie zaniechania i zaniedbania odpowiada bezpośrednio urząd i burmistrz A jak burmistrz dba o basen możemy zobaczyć na zdjęciach poniżej.

Trzy lata temu można było sposobem gospodarczym główną nieckę basenu wyremontować za 300 tysięcy złotych. Dziś potrzeba na to ponad milion, ale czy wobec tylu milionów zmarnowanych na marne i niepotrzebne inwestycje to aż tak dużo, żeby umożliwić mieszkańcom gminy korzystania z wodnych kąpieli ?

Na remont basenu nie jest wymagany ani projekt ani pozwolenie na budowę, więc można było zgłosić remont basenu do „Polskiego Ładu” tak jak zrobiło to wiele innych gmin, ale jak widać takie pomysły nie są w Lubawce możliwe do wykonania, bo tu we władzach za mało jest osób zdolnych do myślenia.

Taki basen przy węźle drogi ekspresowej to dla gminy żyła złota bo może dojechać wielu chętnych z dalszych stron, ale widać dla normalnej gminy, a nie gminy zarządzanej przez tą burmistrz i tych 8 marnych radnych z Lubawki.