Bez kategorii

Wstydliwa sprawa z posprzątaniem śmieci przy wiacie turystycznej w Kruczej Dolinie. Sprawa o tyle ważna, że w ostatnim czasie przybyło tych wiat a w ratuszu nie ma mądrego który ogarnął by temat zbierania śmieci z terenu wokół tych wiat.

Sprawę pozbierania tych śmieci poruszyła na dzisiejszej sesji rady miejskiej radna Chrapek , która twierdzi, że często w Kruczej Dolinie bywa i widzi ile tam wokół tej wiaty jest śmieci. Dziwię się tej radnej, że porusza na sesji tą sprawę, a nie porozmawiała ze swoją koleżanką burmistrz, aby zapadła decyzja kto ma sprzątać ten teren. Uważam, że to jest chory pomysł radnej, aby zlecać sprzątanie tego terenu Sanikomowi. Takie zlecenie sprzątania dla Sanikomu wygeneruje kolejne duże koszty dla gminnego budżetu, gdy rozwiązanie tej sprawy mamy w zasięgu ręki.

Przecież w odległości 2 km od tej wiaty jest stadion, a na nim siedziba domu kultury, który zajmuje się także sportem i turystyką. Wystarczy w piątki i w poniedziałki wysłać samochód dostawczy, który stoi na stadionie i do tego dwóch pracowników, którzy zbytnio się nie przepracowują i tego samochodu używają do prywatnych spraw, co często można zaobserwować i oni mogą w 5 minut sprzątnąć i zabrać worki ze śmieciami. Jest także ZGM który zajmuje się zielenią miejską, dlaczego więc także oni nie podjadą i nie posprzątają takich miejsc w gminie ?

Jak oni wszyscy w ratuszu i podległych jednostkach pracują niech świadczy widok, że tablice turystyczne ustawione przy wjeździe do gminy od granicy z Czechami są w takim stanie jak powyżej. Brak wyobraźni, chęci do działania czy zwykłej szmaty i wiadra z wodą, żeby zmyć ten wstyd ?