Bez kategorii

WIOSNA Roberta Biedronia powstała niedawno, a rząd już realizuje punkty z ogłoszonego przez nią programu !!! PO, Nowoczesna i SLD krytykowały WIOSNĘ, że program nie posiada źródeł finansowania, a tu rządzące PIS pokazało, że pieniądze są i można wspomóc słabiej sytuowane osoby !!!

Robert Biedroń zapowiedział, że po jesiennych wyborach po dojściu do władzy wprowadzi 500+ na każde dziecko. Partie zrzeszone w koalicji strachu, czyli te które chcą powrócić do „koryta”, krytykowały tą zapowiedź, że jest nie realna, że to populizm. Tymczasem PIS na swojej konwencji zapowiedział, że od 1 lipca zostanie wprowadzone 500+ od pierwszego dziecka.

Także pomoc dla emerytów idzie w dobrą stronę, może jeszcze nie w tej kadencji  będzie wprowadzone 1600 złotych najniższej emerytury, ale emeryci otrzymają tzw. trzynastkę, czyli 1100 złotych dodatkowego dochodu, co na pewno będzie dla tych najniżej sytuowanych, dużym zastrzykiem gotówki, którą mogą przeznaczyć na najpilniejsze wydatki.

Zapowiedziano przywrócenie komunikacji autobusowej, którą za rządów PO I SLD likwidowano na potęgę. Robert Biedroń zapowiedział rozwój komunikacji autobusowej w gminach, jak i komunikacji kolejowej do każdego powiatu. Będą przywrócone autobusy, a na kolej trzeba będzie trochę poczekać.

Wreszcie sprawa podatków, eksperci WIOSNY zapowiedzieli obniżenie podatków i podwyższenie kwoty uzyskania przychodów. PO i SLD grzmiały, że nie jest to możliwe, bo brakuje pieniędzy w budżecie. Tymczasem wczoraj Premier Mateusz Morawiecki poinformował  w trakcie konwencji, że do końca 2019 r. zostanie obniżona stawka PIT dla wszystkich osób pracujących, a koszt uzyskania przychodów zostanie co najmniej dwukrotnie podwyższony.

Jak widać, to Robert Biedroń jest lepiej zorientowany w finansach państwa niż partie tzw. koalicji europejskiej, którzy wylewają pomyje na WIOSNĘ i samego Roberta, a tymczasem podana przez WIOSNĘ kwota 35 miliardów została przez rząd znaleziona i PIS dorzuca na rynek 40 miliardów, dając tym samym prztyczka w nos platformie i jej wasalom z tej ich koalicji.

Tak więc WIOSNA Roberta Biedronia okazuje się partią, która w przeciwieństwie do PO, Nowoczesnej i SLD działa w interesie polskiego społeczeństwa i chce pomóc w dalszym rozwoju naszego kraju. Pieniądze nie idą jak za rządów PO, do rąk zachodnich koncernów, ale do kieszeni naszych rodaków, którzy wydadzą je na własne potrzeby. Tym samym zostanie pobudzona większa konsumpcja, co przełoży się na to, że do budżetu może wpłynąć kolejne kilkanaście miliardów od producentów z tytułu wpływu  podatków od dodatkowo wytworzonych towarów i usług.

Mamy więc już jasność,  które partie dbają o naszych rodaków, a które walczą tylko o wysoko płatne stołki w Brukseli.

 

hk
24.02.19