Bez kategorii

Wielu czytelników jest poruszonych informacją o traktowaniu po macoszemu stoku narciarskiego przez burmistrz Kocembę.

W internecie można znaleźć reklamę stoku narciarskiego w Lubawce. Ale zamieszczone tam hasło:

„ U nas jeździsz, a nie czekasz! „

brzmi jak drwina z amatorów białego szaleństwa. No chyba, że to oznacza u nas jeździsz na narty do Czech, a nie czekasz aż natura sama dosypie śniegu na lubawskim stoku. Wczoraj jeden z Czytelników poruszył jakże ważny temat, chodzi o stronę internetową reklamującą lubawski stok. Jak on zauważył to nie dość, ze ten stok jest jednym z nielicznych w Polsce, który nie posiada naśnieżania, to w dodatku nie posiada strony internetowej, na której narciarze i turyści mogliby śledzić stan przygotowań do sezonu i aktualne warunki panujące na stoku.

Tymczasem, strona reklamująca nasz stok ostatnie wpisy ma sprzed dwóch lat. Czyżby urząd w Lubawce szastający pieniędzmi na fanaberie swojej burmistrz, nie mógł znaleźć kilkuset złotych na domenę takiej strony, przecież jest w urzędzie informatyk, dlaczego więc nie wydano mu polecenia stworzenia dobrej strony internetowej lubawskiego stoku ?

 

Zamiast pokazywać co się dzieje na stoku w Lubawce to reklamuje się na niej wyjazdy na stoki narciarskie do Austrii, Niemiec czy nawet Włoch.

 

 

Jednakże inne stoki, tak u nas ( Czarnów, Dzikowiec ) jak i w Czechach, maja dobrze przygotowane i na bieżąco aktualizowane strony, na których informują o panujących tam warunkach narciarskich.

Dlaczego wszędzie potrafią sobie z tym poradzić, a jedynie burmistrz Kocemba ma kłopoty ze zrozumieniem jak ważną sprawą jest aktualna informacja w internecie o warunkach panujących na stoku ?

A czy matoły jak ich nazywają mieszkańcy, myślą już o tym jak zagospodarować latem ten stok, aby choć latem zarobić na zapłatę tych 30 tysięcy złotych, które trzeba zapłacić  za wyłączenie tego stoku
z gospodarki leśnej ? Już czas znaleźć inwestora, który od wiosny do jesieni zamontuje przenośne kolejki i rynny ślizgowe, tak jak to się odbywa na innych stokach.

Jutrzejsze zaplanowane otwarcie połowy stoku, zbiega się akurat z nadchodzącą jutro odwilżą, a proponowane na jutro ceny za przejazdy wyciągiem wzięte są chyba z kosmosu.

Ale cóż, jaki burmistrz taki i stok.

 

hk
11.01.19