Bez kategorii

Większość radnych nie zgadza się na wydawanie z budżetu gminnego pieniędzy na naprawę źle wykonanego remontu boiska piłkarskiego stadionu w Lubawce. Radni nie godzą się na krycie wykonawcy przed odpowiedzialnością za źle wykonany remont i wykonywanie następnych fuszerek na koszt gminy !!

Niektórzy łapią się za głowę, słysząc za co chce urząd zapłacić 308 tysięcy złotych !  Za wykonanie melioracji na boisku tak jak melioruje się pastwiska ?

Wyliczono sobie, że nacięcie boiska koparką łańcuchową wąskimi rowkami co 5 metrów i nasypanie w nie żwiru rozwiąże temat odwodnienia i ponownie ktoś na tym dobrze zarobi, bo chcą za to zapłacić 308 tysięcy złotych.

Urząd zaplanował wykonywanie nacięć na głębokość 60 centymetrów, a więc poniżej rur drenażowych, które powinny znajdować się na głębokości 40 centymetrów. Co się stanie z tymi rurami w trakcie nacinania tych rowków ? Zostaną kompletnie pocięte i zasypane, jak więc miałby działać tak wykonany drenaż ?

A może urząd wie, że tych rur tam nie ma ?

Jedno jest zastanawiające, dlaczego urząd tak dba o wykonawcę tego partackiego remontu zamiast dbać o interes i majątek gminy ? Dlaczego urząd stara się, aby wykonawca poniósł jak najmniejsze koszty naprawy wadliwie wykonanego remontu. Czyżby miało się sprawdzić powiedzenie, że jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze ?

Radni na wczorajszych obradach komisji postanowili, że na posiedzeniu komisji przed sesją wykreślą tą pozycję z przyszłorocznego budżetu.

Czy część z tych pieniędzy trafi na wykonanie projektu budowy ulicy Świerkowej i Brzozowej ?