Bez kategorii

Wieje wiatr do 60 km/h, prószy śnieg, panuje mróz, a tu 50 metrów od plebanii, 100 metrów od ratusza i 400 metrów od opieki społecznej koczuje na ławce bezdomny człowiek, obok niego w workach i reklamówkach cały jego dobytek. Nad jego losem nie pochylą się nawet ci, którzy są do tego zobowiązani.

Jeżeli parafia nie pomogła bo ten bezdomny nie posiada dwóch samochodów do podarowania, jeżeli burmistrz brakuje empatii, a opieka uważa, że bezdomnemu bez meldunku nie należy się pomoc, to może zaproponować temu człowiekowi dach nad głową w Miszkowicach w części socjalnej obok wybudowanych tam toalet ? Przecież jest tam woda, kanalizacja, oświetlenie działa całą dobę, ogrzewanie jest z pompy ciepła. W części socjalnej są umywalnie, prysznice to i materac by się tam zmieścił. Ten bezdomny co rano mógłby pójść otworzyć toalety by wieczorem je zamknąć i dopilnował by, żeby nie dewastowano tych obiektów. Opieka zakupić mu może wyżywienie, a te pracownice z seniora+ co nic tam nie robią mogły by oprać i naprawić mu odzież.

A może oni wszyscy czekają, aż ten bezdomny zamarznie ? Wtedy ksiądz zarobi na pochówku, opieka wykaże się pracą zlecając pogrzeb, a burmistrz rozgłosi, że gmina Lubawka wolna jest od bezdomnych ?