Bez kategorii

W piątek 13 listopada burmistrz Kocemba urządziła kolejną wersję plagiatu filmu “Dzień Świra”. Kolejny raz burmistrz urządza sobie kampanię propagandową przy takich prozaicznych działaniach jak ustawienie na klombie podarowanych przez agencję rolną chryzantem, czy przy zbieraniu nakrętek na butelki.

Wielu się zastanawia i pyta, czy my z naszych podatków mamy płacić na burmistrz Kocembę po kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie za nic nie robienie i urządzanie przez nią propagandowych działań, aby zatuszować jej lenistwo, nygusostwo, zbijanie bąków, maruderstwo, bezczynność, rozlazłość, kwietyzm, nieróbstwo, markieranctwo, próżnowanie, nieruchliwość, bierność, powolność, ślamazarność, ospałość, inercję, apatię, niemrawość, pasożytnictwo, obojętność i  bumelanctwo ?

Zamiast konkretnej pracy na rzecz gminy do czego jest zobowiązana, rozwiązywania problemów istotnych dla mieszkańców, dbanie o majątek gminny powierzony jej pieczy to burmistrz urządza sobie ciągle sesje propagandowe i staje przed kamerami i fleszami aparatów, aby tylko pokazać się, że coś tam robi i szybko wrzucać to do internetu jako pokaz swoich wielkich dokonań.

Jakoś mieszkańcy nie oczekują od tej burmistrz, że będzie ona towarzyszyć ustawieniu podarowanych chryzantem na klombach w Lubawce, Chełmsku Śląskim, czy opróżnianiu pojemnika z zakrętkami, ale chcieliby zobaczyć tą burmistrz, że przejedzie się po gminie, przejdzie po ulicach Lubawki i porozmawia czego oni oczekują. Może przejść się po Brzozowej, Świerkowej i wielu innych ulicach i wytłumaczyć mieszkańcom dlaczego nie robi remontów ich ulic ? Dlaczego po poprzednim burmistrzu nie kończy programu wodociągowania gminy  i wykonania pełnej kanalizacji ? Dlaczego nie skorzystała z programów rządowych i nie złożyła wniosków na dofinansowanie remontów przedszkoli i urządzenia żłobka ? Dlaczego nie skorzystała z programów, które umożliwiały dofinansowanie remontów elewacji budynków i to do 80% ? Dlaczego nie skorzystała jak zrobiły to inne gminy z wybudowania budynków komunalnych, także dofinansowanie do 80% ? Dlaczego nie wyremontował kina, gdy były na to wysokie dotacje z ministerstwa kultury ? Dlaczego skocznia nie działa i mała skocznia jest zasypywana ? Dlaczego nie jest remontowany basen miejski ? Dlaczego stok narciarski nie ma naśnieżania, gdy leży gotowy projekt wraz z pozwolenie na jego budowę ? Dlaczego mataczy i od 4 lat nie doprowadziła do tego, żeby wykonawca remontu stadionu naprawił to co na nim napsuł ? Wiele można byłoby tu jeszcze wymieniać zaniechań i licznych błędów przy wydawaniu gminnych pieniędzy, tylko czy ta burmistrz potrafi zrozumieć krytykę jej postępowania ?

Może w końcu się dowiemy na co wydała ponad 240 milionów złotych, którymi dysponowała przez lata swoich rządów gminą Lubawka ?

Czy ta burmistrz nie potrafi myśleć i zrozumieć, że każdy taki krytyczny artykuł zamieszczony na stronie internetowej pozostaje po wsze czasy ? Takie krytyczne słowa czytują ludzie, którzy wpiszą w wyszukiwarkę hasło Lubawka i ukazują im się te liczne artykuły w których wskazuje się wszelkie jej zaniechania i błędne działania, a przede wszystkim brak odpowiedzi na wytknięte jej działania na szkodę Lubawki i gminy. Dzwonią i piszą ludzie nie tylko z Polski, ale Europy i USA. W większości to byli mieszkańcy gminy Lubawka, którzy wyjechali bo chcieli mieszkać w normalnym mieście, normalnym kraju, ale nadal tęsknią za rodzinnymi stronami martwią się, że teraz w Lubawce doszła do władzy taka klika, która niszczy wszystko i dzieli ludzi na lepszych(czyli swoich) i gorszych(reszta).

Wobec apatii i bierności mieszkańców wypada tylko czekać, aż wkrótce zostaną postawione pierwsze zarzuty karne tak dla burmistrz, jak i jej zastępcy, bowiem w kilku prokuraturach toczą się dochodzenia w związku ze złamaniem przez nich prawa, a teraz dojdzie kolejna sprawa bezprawnej zapłaty za źle wykonaną bo niezgodnie z projektem ścieżkę rowerową na zalewem.

Chyba, że ratuszowe lenie zachowają się honorowo i w trybie pilnym i nagłym odejdą z urzędu. Komisarz byłby o niebo lepszy od tej kliki.