Bez kategorii

W Lubawce trwa Letni Piknik Strażacki !!! Mało kto przypuszczał, że w Lubawce tylu młodych ludzi należy do Ochotniczej Straży Pożarnej !!! Może dlatego tak sprawnie zorganizowali ten piknik.

Na pikniku jest dla każdego coś dobrego. Dla najmłodszych nie tylko dmuchana zjeżdżalnia, ale i możliwość obejrzenia samochodów strażackich czy sprzętu.

Dla łasuchów przygotowano dużych wybór ciast i to niedrogich, bo duży kawałek kosztuje jedynie 3 złote. Dla głodnych są kiełbaski z rożna, można zjeść frytki, pierogi oraz gulasz, miseczka gulaszu kosztuje zaledwie 5 złotych.

Zapowiedziane występy muzyków ściągają dodatkowych gości, których i tak nie brakuje, bo i pogoda dopisuje dziś strażakom.

Życzę strażakom wytrwałości w zbieraniu pieniędzy na potrzebny sprzęt, chociaż prawdę mówiąc, taki sprzęt powinien być zakupiony ze środków budżetowych gminy, wszak strażacy ratują mienie i życie mieszkańców naszej gminy.

Myślę, że władze Lubawki znajdą wkrótce środki na utwardzenie tego placu, położenie na nim wytrzymałej kostki brukowej nie jest aż takie drogie.