Bez kategorii

W Lubawce nawet toalety nie potrafią wybudować w terminie. Kolejny termin na zakończenie prac minął 31 maja, a dziś na budynku toalety nie ma nawet dachu skończonego.

Na ostatniej sesji rady miejskiej burmistrz oświadczył, że nie dokonano kolejnego przesunięcia prac przy budowie toalety w parku Watra i termin mija 31 maja. Tymczasem na dzień dzisiejszy ta toaleta nie ma nawet dachu skończonego, a i w środku toalety nadal trwają  prace.

Wychodzi na to, że wykonawca jest już po terminie i urząd powinien naliczać już kary umowne w wysokości zapisanej w umowie. Pierwotny termin zakończenia prac wyznaczono na koniec marca i nie jest wiadomym dlaczego przedłużono ten termin skoro wykonawca w trakcie budowy miał długie okresy, gdy na budowie nikt nie pracował choć warunki atmosferyczne pozwalały na prowadzenie prac budowlanych.  Przypomnijmy,  że burmistrz Boguszowa został skazany na 7 lat więzienia za przyjmowanie łapówki w zamian za przedłużenie terminu zakończenia prac budowlanych.

Czy lubawski urząd nie boi się posądzenia o korupcję w zamian za przesuwanie terminów zakończenia prac budowlanych, co zresztą w gminie Lubawka jest sprawą nagminną ?

Ile wykonawca zapłaci kar za nie wywiązanie się z umowy ?