Bez kategorii

W Jeleniej Górze poszli o krok dalej niż w Lubawce. 8 października 2019 r. grupa mieszkańców zgłosiła zamiar przeprowadzenia referendum w sprawie odwołania nie tylko Prezydenta Jeleniej Góry – Jerzego Łużniaka ale także Rady Miejskiej Jeleniej Góry.

Samorządowcy z platformy obywatelskiej nie maja dobrej passy w większości miast i gmin w Polsce. Także w Jeleniej Górze po niecałym roku rządzenia miastem przez prezydenta Łużniaka mieszkańcy nabrali dużych wątpliwości co do sposobu rządzenia miastem i jego majątkiem.

Grupa mieszkańców wystąpiła z inicjatywą odwołania nie tylko prezydenta miast, ale także całej rady, uznając, że okres który upłynął od wyborów został zmarnowany gdyż nie rozpoczęto żadnych przedsięwzięć rozwojowych. Po szumnych zapowiedziach zmian w sposobie rządzenia miastem jedynym osiągnięciem jest zwiększanie zatrudnienie i to w dodatku swojaków na różne posady. Podwyżki za wodę czy wywóz śmieci przepełniło czarę goryczy.

Mieszkańcy zarzucają temu prezydentowi to, ze za poprzednika był jego zastępcą i to on de facto nadzorował inwestycje.  Dlatego prezydent Łużniak  miał już wystarczająco dużo czasu, żeby pokazać, co potrafi.  Za teatr zwrot dotacji. Obwodnica południowa zatrzymana. Zameczek zakończyli na wycięciu krzaków, które już odrastają. Wodnik rozkopał całe miasto i byle jak łata dziury. Łomnicka spartolona. Single tracki spartolone. Sport upada, kluby się likwidują. Podwyżki co chwilę. Miasto coraz brudniejsze i zawalone śmieciami. Chodniki się zapadają. Kiedy ostatnio wyremontowano kapitalnie jakąś ulicę w ścisłym centrum? Jak wygląda plac ratuszowy? Latarnie nie świecą, strach nocą chodzić. Po ulicach sterczą kikuty połamanych latarni, a nowe wynalazki ledowe dają mniej światła, niż stare. Miasto wygląda, jakby nie miało gospodarza. Dobrze się wiedzie tylko prezesom spółek, takich jak Wodnik, MZK, MPGK. Autobusy miały być darmowe, a już ktoś pisał o planowanych podwyżkach. Znowu! To jest skandal i tego prezydenta trzeba wywieźć stąd na taczce.

Także stadion w Jeleniej Górze był dotknięty ta samą wadą co stadion w Lubawce, jednakże wykonawca tamtego remontu wykonał odwodnienie jego od nowa. Obecnie zarzuca się niewłaściwym administrowaniem tym obiektem jak i Termami Cieplickimi. Odpowiedzi na stawiane zarzuty dziennikarze próbowali uzyskać od prezydenta. Na darmo.

Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry odmówił komentarza do tej sytuacji. Będziemy obserwować jak potoczą się losy tego referendum.