Bez kategorii

Totalna kompromitacja kliki platforma-lewizna. Jak było do przewidzenia, oni nawet mając obecnie w radzie większość to nie potrafią dokonać zmiany na stanowisku przewodniczącego rady. Są tacy gamonie co nie potrafią zrozumieć, że aby zrobić roszady w radzie to trzeba złożyć wniosek, a oni nawet wniosku nie złożyli, a chcieli odwołać przewodniczącą rady powiatowej.

Przewodnicząca Rady Powiatu Kamiennogórskiego pozostaje na stanowisku.

Odbyło się tajne głosowanie nad jej odwołaniem i wynik był taki jak przewidywano już przed kilkoma dniami  8 radnych było za odwołaniem i 8 radnych było temu przeciwnych z tą różnicą, że decydujący głos został oddany jako nieważny przez radnego, ale nie tego miał tak uczynić, gdyż już na początku głosowania okazało się, że radna lewizny nie potrafiła prawidłowo zagłosować, czy może nie chciała, ale fakt jest faktem, że jak tłumaczono przez pomyłkę pomogła pozostać przewodniczącej na stanowisku. Nalegano, aby powtórzyć głosowanie, ale prawo jest prawem i nie pozwala na takie działania.

Czy za miesiąc będzie powtórka z rozrywki i kolejne głosowanie ? Można przypuszczać, że do tego nie dojdzie, bo z grona wnioskodawców na zmiany w radzie powiatu dwoje radnych może zostać odsuniętych od pracy w radzie bowiem epidemia się skończyła i teraz prokuratura może szybko zadziałać i postawić tej dwójce zarzuty złamania prawa.

W drugim głosowaniu w sprawie odwołania wiceprzewodniczącego rady powiatu głosy ułożyły się następująco: 9 głosów za odwołaniem, a 8 przeciwnych. Wiceprzewodniczący został więc odwołany.

W kolejnym głosowaniu na wiceprzewodniczącą rady powiatu wybrano radną Marię Bych, która była jedyną kandydatką na tą funkcję, za jej powołaniem zagłosowało 17 radnych.