Bez kategorii

To nic, że Chełmsko Śląskie jest przez „władzę” z Lubawki pomijane w inwestycjach, najważniejsze że zamiast inwestycji otrzymają 3 drogocenne tablice.

Baner na którym burmistrz Kocemba przypisywała sobie opracowanie koncepcji rewitalizacji chełmskiego rynku zaginał i jak mniemam został głęboko schowany ze wstydu, że burmistrz oprócz zawieszenia tego banneru nic nie zrobiła.

No cóż baner zrobił swoje w działaniach propagandy sukcesu to teraz kolej na wykonanie kolejnego kroku. Tym razem burmistrz wymyśliła aby wykonać 3 tablice sławiące obiekty Chełmska Śląskiego, a te mają być wykonane zamiast inwestycji w remonty infrastruktury.

Ogłoszono stosowne zamówienie na wykonanie tych tablic:

Na to ogłoszenie wpłynęły 4 oferty, które oferowały swe usługi za kwotę nawet bliską 20 tysięcy złotych i to wszystko za wykonanie tablic wielkości A2 czyli 60 cm x 40 cm, a więc  wielkość 4 zwykłych kartek papieru do pisania czy kserowania.

Dobrze , że zgłosił się wykonawca, który zaoferował cenę tylko za 9 tysięcy z groszami, a nie wygrał taki co chciał ponad 18 tysięcy. Jednakże czy 3 takie tablice mają aż tyle kosztować ? Przecież takie coś mogą wykonać urzędnicy w ratuszu lub jednostkach podległych, a nie wydawać tyle pieniędzy, na coś co ma być kolejnym zamiennikiem dla potrzebnych inwestycji w Chełmsko Śląskie.

Czy jest sens obsypywać pudrem czegoś co wygląda jakby niedawno front wojenny przetoczył się przez to miasteczko? Ciekawe czy jedna z tablic stanie przy ruinach usytuowanych w narożniku rynku ?

Sensowne jest pytanie czy burmistrz planuje uroczyste odsłonięcie tych tablic z zaproszeniem znamienitych gości i czy to z cateringiem zmieści się w kwocie 20 tysięcy złotych.

Na miejscu mieszkańców Chełmska Śląskiego bym uważał, bowiem gdy burmistrz uroczyście otwierała stadion to obecnie tonie on w wodzie. Gdy otwierała skocznię narciarską  to do dziś nie jest zdolna do użytku. Gdy otwierała szkołę to zaraz po otwarciu zabrakło komina, fekalia zalewały szkołę, tynki odpadały, oby takie coś nie spotkało ich miejscowości i po uroczystym odsłonięciu tablic, mogą zacząć się walić pokazane na tablicach obiekty.