Bez kategorii

Tak jak dziś funkcjonuje stok narciarski w Lubawce, to chcieli by wszyscy, aby działał od grudnia do kwietnia. Ostatnie opady śniegu spowodowały, że jest dużo ubitego śniegu, można śmiało jeździć na tym stoku do późnego wieczora !

Co by było, gdyby można tam było jeździć już od grudnia ?

Pełno narciarzy i przychody dla gminy !

Dlaczego tak się nie dzieje ?

Bo obecna władza nie potrafi zrozumieć, że potrzebne jest naśnieżanie stoku, a nie parking na odludziu w Miszkowicach, czy choćby budowa za ponad milion złotych nieczynnych toalet.

Dziś fachowcy wyliczyli, że przy naśnieżonym stoku miesięcznie można byłoby osiągnąć przychody lekko licząc 150 tysięcy złotych miesięcznie. To z samego stoku, bowiem można byłoby dodatkowe przychody osiągnąć z wynajmu sprzętu narciarskiego, gastronomii, czy choćby tak potrzebnych szkółek narciarskich. Gmina mogłaby zimą na tym stoku, zarobić na czysto, co najmniej pół miliona złotych, tak jak zarabiają inni i to na mniejszych stokach. Inni mają na stokach zarobek, a my mamy burmistrz Kocembę, może by tak zamienić ?

Widoczny na zdjęciu autobus, który podjechał pod wyciąg, przywiózł ponad 40 narciarzy z województwa zachodniopomorskiego. Przy naśnieżonym stoku takich autobusów byłoby  z pewnością kilka dziennie. Szkoda, ale moim zdaniem mamy bardzo  marnego włodarza naszej gminy.

 

hk
05.02.19