Bez kategorii

Tajemniczy zakup, czy zwykły przekręt ? Po co i dla kogo burmistrz Kocemba zakupiła za byłym tartakiem w Lubawce prawo wieczystego użytkowania nieużytków ? Burmistrz wydała już prawie milion złotych, a gmina nawet nie posiada prawa własności gruntów !!!

Widoczny powyżej teren kosztował gminę Lubawka ponad 700 tysięcy złotych i co roku trzeba płacić podatki i po 35 tysięcy złotych za prawo wieczystego użytkowania, bowiem burmistrz Kocemba za te pieniądze nie kupiła gruntów na własność, a jedynie prawo użytkowania wieczystego. Z podatkami gmina jest już stratna prawie milion złotych, a nie ma żadnego pożytku.

Gdyby ten milion wykorzystać jako wkład własny do projektów unijnych to mogliśmy mieć blok mieszkalny z 40 mieszkaniami lub wyremontowane przedszkola, czy choćby kino i basen itd. itp.

A co mamy ? Teren, który pomału przeistacza się na śmietnisko i gruzowisko bo nie wiedzieć dlaczego burmistrz zezwala na wywożenie tam gruzu i ziemi z jakiś wykopów.

Widać powyżej jakie chaszcze i trawska tam rosną, gmina może tam 2 krowy, albo kilka kóz wykarmić to choć mleko dla dzieci byłoby, a tak to tylko płacimy wysokie koszty za głupotę burmistrz Kocemby.

Teren ten chciał kupić, a właściwie kupił i był już akt notarialny pewien inwestor spod Lubania czy Gryfowa, który chciał w tym miejscu wybudować zakład produkcji elementów metalowych. Na początek miał zatrudniać od 30 do 50 pracowników, a później sukcesywnie więcej.

Kto, po co i jak przekonał burmistrz Kocembę żeby skorzystała z zasady pierwokupu i zablokowała zakup i budowę tej nowej firmy nie jest do końca wiadomym, choć mieszkańcy twierdzą, że to były działania pod konkretną osobę. Obecnie z winy burmistrz Kocemby nie ma firmy, nie ma miejsc pracy i nie ma wpływu podatków do gminnej kasy, jest za to ponoszenie wysokich kosztów utrzymania tego terenu.

Jest i drugie dno tej transakcji. Odnalazłem ogłoszenie o sprzedaży tego terenu wystawione przez poprzedniego właściciela praw do tego terenu. To co uczyniono może rodzić podejrzenie, że doszło do jakiegoś przekrętu.

Oto to ogłoszenie:

 

Działka Lubawka

Lubawka, dolnośląskie

PoprzednieNastępne

487 760 zł     –   48 776 m² 10 zł/m²

Rodzaj działki:

Dojazd:

Kształt:

Media:

Szczegóły ogłoszenia

  • Typ oferty:działka na sprzedaż
  • Cena: 487 760 zł (10 zł/m²)
  • Działka: 48 776 m²

Lokalizacja

  • Adres:Lubawka, kamiennogórski, dolnośląskie

Opis nieruchomości

Przepięknie położona działka w mieście Lubawka o bardzo atrakcyjnym terenie sąsiadującym ze strefą ekonomiczną. W sąsiedztwie znajduje się składnica drewna oraz bocznica kolejowa – zaznaczone na zdjęciu. W Lubawce znajduję się przejście graniczne z Czechami: Lubawka-Kralovec. Działka położona na obrzeżach miasta, w odległości około 500 m od centrum. Dojazd dwustronny drogą asfaltową i drogą gruntową.

 

Jak to się więc stało, że właściciel chciał niecałe pół miliona, a burmistrz Kocemba zapłaciła 700 tysięcy złotych ?

Czy to nie jest sprawa do rozpatrzenia przez komisję rewizyjną rady, a następnie przez prokuratora ?