Bez kategorii

Tajemnicze szkolenia na koszt mieszkańców gminy Lubawka? Czy raczej jednodniowy urlop i all inclusive dla niektórych wybrańców ?

Trafił do mnie list, który jest także kierowany do wójtów, burmistrzów i starostów. Nie byłoby nic dziwnego w tym, gdyby nie tajemnicze zapisy, że należy utrzymać to w tajemnicy,  jak i należy usunąć z poczty ten list.

Czego obawiają się nadawcy tego listu ?

Że ktoś ujawni fakt jak są gminy naciągane na kasę z budżetu ?

Każdy kto prowadzi działalność gospodarczą wie ile dziennie otrzymuje propozycji takich szkoleń, na byle jaki temat, ale za to, za słoną cenę.

Za rządów PO środki unijne trafiały w ręce ludzi, którzy zakładali firmy i z przydzielonych środków unijnych budowano centra kongresowe, szkoleniowe itp. obiekty. Trzeba tylko było być związanym z opcją będącą u władzy. W dużej części były to centra połączone z hotelami i mógłbym wiele opowiedzieć( bo byłem w kilku ) co tam po szkoleniach wieczorami i nocami się odbywało. Szczególnie jak były to szkolenia korporacyjne i samorządowców, a to wszystko za pieniądze pochodzące z kieszeni podatnika. Czy ktoś zgadnie ile pieniędzy poszło bokiem na tzw. szkolenia z cyklu „kapitał ludzki” ? Dziesiątki miliardów EURO wydano na niepotrzebne szkolenia, aby tylko je „odfajczyć” i skasować pieniądze,  a 90% pieniędzy z tego procederu, wróciło do starych krajów unijnych, jako, że to ich spółki córki zawiadowały tym wszystkim.

Obecnie po odsunięciu PO od władzy, urwało się to, takich szkoleń jest dużo mniej niż dawniej i dlatego też wymyślają teraz różne szkolenia, aby tylko zedrzeć z samorządów pieniądze, a właściwie to wyciągnąć z kieszeni podatnika.

Jak wiadomo większość samorządowców to klasa próżniacza i łasa na dolce vita nie za swoje pieniądze i dlatego często podróżują na różne spotkania, które dla ich gmin nic nie przynoszą, chyba, że dla włodarzy kaca i wstydliwe choroby.

Przed kilku laty złożyłem interpelacje, dotyczyło to wtedy ZUS-u, że aby zamiast organizować setki szkoleń i ściągać pracowników na dwa dni do Warszawy na takie szkolenia, to można nagrać takie szkolenie na płycie DVD i rozesłać po oddziałach i inspektoratach, a wtedy na salach szkoleń można bez kosztowo, przeszkolić kilkukrotnie więcej osób, niż takim chorymi szkoleniami.

Moim zdaniem, tak samo mamy teraz z tym szkoleniem, czy to jest warte takich pieniędzy ? A próba utrzymania tego w tajemnicy jest niezgodna z prawem, bowiem wszystko na co idą pieniądze publiczne musi być jawne. 

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Gmina Lubawka
Adres: Pl. Wolności 1, 58-420 Lubawka
Telefon: +75 741 15 88, e-mail: lubawka@lubawka.eu
Nr Konta: 14 1600 1462 1837 1762 8000 0001

Niniejsza wiadomość, wszystkie załączone pliki, jak i towarzyszące im informacje przeznaczone są dla adresata i mogą zawierać poufne oraz prawnie zastrzeżoną korespondencję.
Jeśli nie jesteście Państwo adresatami tej wiadomości, prosimy o nie podejmowanie żadnych czynności związanych  z treścią wiadomości, jak w szczególności jej kopiowanie bądź upublicznianie, prosimy także o jej  trwałe usuniecie oraz poinformowanie o tym fakcie nadawcy. Do wszelkich ofert, warunków dostaw,  ustaleń dot. sprzedaży, zakupów oraz  usług mają na życzenie zainteresowanych.

—–Original Message—–
From: Bożena …………………… <………………….@instytutsiag.pl>
Sent: Thursday, February 14, 2019 11:00 AM
To: ……………………………………………….
Subject: 27.02 Wrocław Planowanie przestrzenne po nowemu – zmiany w 2019 roku

WITAM!

CENA ZA SZKOLENIE DLA PAŃSTWA TO 400 ZŁ ZA OSOBĘ


Bożena ………………….
INSTYTUT SZKOLEŃ I ANALIZ GOSPODARCZYCH S.A TEL. 224601689

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Czy to ma być szkolenie, czy kuszenie potencjalnych uczestników darmowym jedzeniem i kawą, niektórzy za tą darmową kawę to już czarni się robią.

Sprawdzimy czy burmistrz Kocemba nie wybierze się na takie szkolenie, bo to zawsze wszystko za darmo jest, a i może zarobić na użyciu własnego samochodu. Moim zdaniem w dodatku w tym samym czasie, nie musi myśleć o tym, że gmina pod jej rządami popada w totalną degrengoladę.

Nie piszę o tym bezpodstawnie, bowiem jak burmistrz Kocemba była starostą to znalazła takie dwudniowe szkolenie w Krakowie dla osób, którzy zarządzają spółkami z o.o. Zdziwiony spytałem dlaczego nie wyśle pracownika, który zajmuje się tymi sprawami, ale odpowiedź mnie zszokowała. Szybko mi wytłumaczyła, że za użycie swojego samochodu otrzyma ponad 900 złotych, a paliwa spali za niecałe 300, to ponad 600 złotych zostaje jej na zakup ciuchów. Kiedy ciuchy kupi? Wyskoczy w trakcie szkolenia bo i tak na takich szkoleniach nikt nie słucha co ma do powiedzenia lektor je prowadzący.

Czyżby nasza gmina finansowała więcej takich wyjazdów ? To by może tłumaczyło, że jesteśmy w rankingach jedną z najbiedniejszych gmin w Polsce.

Co by nie powiedział, ale zgodził bym się wysłać burmistrz Kocembę na jedno szkolenie. Na szkolenie do Niemiec, aby nauczyła się tam,  jak powinno się dobrze zarządzać gminą, aby nasza gmina wyglądała, tak jak wyglądają takie małe gminy w Niemczech.

 

 

hk
14.02.19