Bez kategorii

Szybko trwa budowa drogi ekspresowej S3 na terenie gminy Lubawka. Do jesieni zmieni się krajobraz i zobaczymy już wybudowane nasypy drogowe, estakady i mosty.

Jednym z ważniejszych miejsc budowy S3 jest teren przy drodze powiatowej z Lubawki do Błażkowej, gdzie tuż za rzeką Bóbr od strony starego wysypiska Sanikomu skończy się nasyp po którym będzie przebiegała S3. To od tego miejsca S3 będzie biegła po estakadach i jak widzimy na górnym i dolnym zdjęciu rozpoczęto już szalowanie i zbrojenie pierwszego przęsła wiaduktu, który będzie biegł w stronę Przedwojowa także nad torami kolejowymi.

Jedni budują elementy wiaduktu a inni wykonali już fundamenty pod podpory i po kolei je wylewają z mocnego żelbetu,  przygotowując je do nasunięcia na nie samego wiaduktu. Poniżej jest link do strony na której można obejrzeć jak odbywa się nasuwanie podłużne takiej estakady.

Za torami kolejowymi droga S3 pobiegnie po nasypie ziemnym by po kilkuset metrach ponownie przejść w estakadę, która będzie się ciągnęła do granicy gminy Lubawka by w miejscu wyciętego lasu powstał kolejny punkt odlewania i nasuwania wiaduktu w stronę Lubawki.

Obecnie wszystko wygląda jak obraz księżycowy, ale po powstaniu wiaduktów i uporządkowaniu terenu widok tej trasy będzie imponujący.