Bez kategorii

Sprawa sądowa przeciwko burmistrz Kocembie oskarżonej o mobbing i terror psychiczny w pracy nabiera tempa. Wyznaczono kolejny termin na 23 czerwca gdy zeznawać będą następni świadkowie w tym inspektor z Państwowej Inspekcji Pracy, którego zeznania mogą ostatecznie pogrążyć oskarżoną.

Zeznania w tej sprawie pod przysięgą złożyło już przed sądem wielu świadków. Ich zeznania są porażające i oddają atmosferę panującą w urzędzie, gdzie pracownicy są zastraszeni, żeby nie powiedzieć o słowo za wiele i aby nie narazić się za to na reperkusje. Zeznania dotychczasowych świadków pozbawiają burmistrz Kocembę złudzeń, że tym razem wywinie się z tego bez sprawiedliwego i obiektywnego osądzenia. Wszyscy zeznali zgodnie z prawdą, że burmistrz jest winna w tej sprawie, jedynie jeden z kierowników urzędu powołany na świadka przez burmistrz próbował ją bronić, ale tylko się ośmieszył swoją nieudolnością i brakiem znajomości prawa.

Sensacyjne były zeznania jednego z byłych kierowników lubawskiego urzędu, który zeznał przed sądem, że złożył rezygnację z pracy ponieważ zmuszano go do podpisania dokumentów, które miały uchronić przed ewentualną odpowiedzialnością karną i finansową osoby rządzące gminą Lubawka za prowadzone przez nich inwestycje. Zeznania te złożone pod przysięgą mogą być po zakończeniu obecnego procesu podstawą do wszczęcia śledztwa o nakłanianie do tuszowania nieprawidłowości przy prowadzonych inwestycjach jak i do prokuratorskiego prześwietlenia prowadzonych inwestycji przez tą ekipę.

Tocząca się rozprawa wzbudza zainteresowanie także obecnie zatrudnionych w lubawskim urzędzie bo mają nadzieję, że burmistrz zostanie przez sąd utemperowana i swoje domowe kłopoty będzie załatwiała w domu, a nie przenosiła na poziom działania urzędu. Poniżej lista byłych pracowników sporządzona po to, aby uświadomić jaka jest fluktuacja kadr w samym urzędzie.

 

Lista pracowników Urzędu Miasta w Lubawce sporządzona w ratuszu, a dotyczy tych którzy odeszli z pracy z przyczyn złego traktowania lub zostali zwolnieni przez burmistrz Kocembę.

 1. Arkadiusz Wiercinski – były Dyr. MGOK w Lubawce, dzisiaj kierownik wydziału w Gminie Kam. Góra, zaraz po jego odejściu zwolniło się dwóch pracowników: Mieczysław Filipek oraz Grzegorz  Bizoń.
 2. Małgorzata Sajdak- była inspektor w UM w Lubawce-dzisiaj kierownik wydziału w Gminie Kam. Góra
 3. Alfred Michno- kierownik-zwolnił się, a po nim jeszcze dwóch kierowników i nie ma chętnych do współpracy z p. Burmistrz.
 4. Magdalena Trybuchowska-Łabencka – kierownik USC – po zdegradowaniu przez p. Burmistrz zwolniła się
 5. Katarzyna Biroś – zwolniła się- projekty sekretariat
 6. Bartosz Szlanda –pracownik referatu infrastruktury- zwolnił się.
 7. Michał Salata –pracownik tego samego referatu – zwolnił się.
 8. Paweł Miechur –informatyk –zwolnił się
 9. Barbara Skoczeń z domu Bagińska i Magdalena Suska- zostały zwolnione, ojciec był radnym i nie głosował po myśli p. Burmistrz, dlatego spotkała ich kara za ojca.
 10. Bartosz Ryszkowski- zwolnił się po kilku miesiącach chorobowego – ten który był przedstawiany jako przykład wzorowego
 11. Marta Gieles – ROŚ po dwóch latach- podinspektor
 12. Katarzyna Sudoł –pracowała zaledwie kilka tygodni w sekretariacie, podzieliła los dwóch poprzednich koleżanek
 13. Dominika Patrzykąt – sekretarka
 14. Agnieszka Matusik – IGKiP
 15. Amelia Duszyńska – IGKi P
 16. Judyta Zasada – podatki
 17. Anna Fedoruk – podatki
 18. Ada Pakuła- promocja
 19. Paweł Krok- promocja
 20. Justyna Kołodziej – Roś
 21. Jarek Bartczak- igkip
 22. Arek Stadnicki- mieszkaniówka
 23. Pawel Szewczyk- sekretarz
 24. Magda Obrzut-księgowość
 25. Paulina Wystrach-Gajda- sekretariat promocja
 26. Marek Zalewski- sekretarz
 27. Wiesiek Osiński – vcb
 28. Bozena Kończak- vcb
 29. Bartłomiej Narwocki -kieronik igkip
 30. Agata Sosnowska – igkib
 31. Katarzyna Tomasik- kadry
 32. Radosław Sujecki – igkib

 

Z plejady wymienionych pracowników, to doświadczeni i dobrzy urzędnicy znający prawo, kilkoro z wyżej wymienionych, to młodzi mniej doświadczeni pracownicy, wymagający wprowadzenia, czego brakowało ze strony kierownictwa. To pokazuje jak nieudolne mamy kierownictwo pod przywództwem p. Burmistrz. Ostatnio odchodzą nawet  pracownicy przyjęci przez nią osobiście.

 

Ile ciekawych rzeczy by wypłynęło na wierzch gdyby ich wszystkich powołano na świadków ?

Jak można przypuszczać proces będzie się ciągnął dość długo, gdyż obrońca burmistrz Kocemby jest radcą prawnym zatrudnionym przez nią w lubawskim urzędzie, a żeby zdopingować go do działań opóźniających proces dołożyła mu w miniony poniedziałek wysoko płatną synekurę w radzie nadzorczej TBS, którego udziałowcem jest gmina Lubawka i za udziały ma miejsce w tej radzie.

Czy burmistrz nie powinna za swoje pieniądze wynająć sobie obrońcy ?