Bez kategorii

Sprawa bezprawnie wypłacanych dodatków specjalnych żyje już swoim życiem, a tu na jaw wychodzą kolejne kwiatki lubawskiej ratuszowej ekipy spod znaku platformy obywatelskiej. Tym razem mamy kolejny skandal: Od 1 czerwca do 31 grudnia 2019 roku burmistrz Kocemba przyznała swojakom blisko 150 tysięcy złotych jako nagrody !!!!

Burmistrz Kocemba nie ustaje w wysiłkach, aby napychać kieszenie swoich akolitów pieniędzmi z biednego budżetu gminnego, może wychodzi z założenia, że ona dziś da, a gdy straci stanowisko to oni jej dadzą ?

Także i w sprawie przydzielania nagród stworzyła odpowiednie zapisy mające regulować i usprawiedliwiać przyznawanie nagród dla wybrańców.

Gdy się tak dobrze wczytać w powyższy § 9 tego zarządzenia burmistrz Kocemby w sprawie przyznawania nagród uznaniowych, to można dojść do wniosku, że wobec doprowadzenia do katastrofalnego zadłużenia gminy Lubawka, wobec utraty możliwości pozyskania pieniędzy zewnętrznych na niezbędne inwestycje, braku racjonalnego gospodarowania mieniem gminnym itd. to w zasadzie nie ma za co udzielać nagród.

Tymczasem hojność burmistrz Kocemby jest nieograniczona, a w zasadzie ograniczona głównie do jej akolitów, którym sypie nagrodami bez umiaru. Może byłoby inaczej gdyby były nagrody sprawiedliwie dzielone, tymczasem szeregowi urzędnicy muszą obejść się smakiem, a wybrańcy maja za co tak ucztować, że później niektórzy spadają ze schodów i łamią sobie nosy.

Plotka gminna głosi, że burmistrz Kocemba przydzielanymi nagrodami spłaca dług, gdy ci nagrodzeni angażowali się w kampanię wyborczą do Sejmu partyjnej koleżanki burmistrz Kocemby, jak i całej jej partii.

Co by to nie było to od 01.06.2019 do 31.12.2019 r. burmistrz Kocemba wydała na nagrody 146.900 złotych, a tylko w miesiącu grudniu 89.200 złotych.

Nie ma informacji, bo jest ukrywana, kto i ile takiej nagrody otrzymał, ale nawet przez sąd administracyjny zmusimy do podania imiennych list obdarowanych przez burmistrz Kocembę.  Jeżeli w ciągu 7 miesięcy rozdano blisko 150 tysięcy złotych,  to ile tego było w ciągu całego roku ?

Czy nie jest skandalem, że w tak biednej gminie mamy do czynienia z takim rozdawnictwem pieniędzy dla swoich, gdy na szereg innych potrzeb brakuje dużo mniejszych kwot ?