Bez kategorii

Rozpoczęto remont alejek w parku przy ulicy Cmentarnej, ale teraz prace stanęły w miejscu. Powód ? Być może brak pieniędzy na zakup kostki brukowej do położenia w tych alejkach. I tu widzimy bezmyślność lubawskich władz. Dobrą kostkę z ulicy Przyjaciół Żołnierza oddano za darmo wykonawcy remontu tej ulicy, a tej kostki starczyło by i na te alejki i na alejki na cmentarzu.

Czy tak postępuje rozsądny samorządowiec, że wiedząc o potrzebach miasta oddaje za darmo kostkę z rozbieranego chodnika, a teraz poszukuje pieniędzy na zakup kostki do tego parku ? Czy teraz urząd sprzeda ze dwie działki budowlane, czy kilka mieszkań, aby zdobyć pieniądze na zakup kostki brukowej ? Takiej bezmyślności to daleko by szukać, ale cóż Lubawka miasto na 20 miejscu jako najbiedniejsze w Polsce przez takie rządzenie jest tak biedne.

Zbliża się kolejny listopad i wizyty na grobach zmarłych, a obok tego parku na lubawskim cmentarzu przez dwa lata nie położono nawet metra kostki bukowej na cmentarnych alejkach. Ludzie odwiedzając groby bliskich, znowu będą taplać się w błocie, bo bezmyślni urzędnicy oddali setki metrów kwadratowych w pełni wartościowej kostki i teraz nie mają czym brukować bo brakuje pieniędzy na zakup kostki brukowej.

Dlaczego radni z Lubawki zajmują się tylko braniem diet i załatwianiem z urzędem własnych interesików, a nie rozliczają włodarzy z takiego marnotrawstwa i bezmyślności ? Rączka rączkę myje ?