Bez kategorii

Refleksje powyborcze !!! Prawie we wszystkich mediach trwa ocenianie posłów kończącej się kadencji. Jak wypadła w podsumowaniach posłanka Krawczyk ? Czy mieszkańcy powiatu kamiennogórskiego mieli rację, że masowo nie poparli w wyborach na posła Iwony Krawczyk ?

Nie będę tu prezentował grona najlepszych posłów przemijającej kadencji, skupię się na osiągnięciach posłanki Krawczyk, która pochodzi z naszego powiatu.

Jak wypada ta posłanka na tle innych posłów ?

Posłowie wg liczby wypowiedzi na posiedzeniach Sejmu

Można powiedzieć, że jest z posłanką Pawłowicz na równych pozycjach, ale w skali całego Sejmu posłanka Krawczyk uplasowała się dopiero na 403 miejscu, czyli pracowitością nie grzeszyła.

Posłowie wg liczby zgłoszonych interpelacji

Pod względem złożonych interpelacji posłanka Krawczyk znalazła się dopiero na 223 miejscu, ale gdyby policzyć, że samodzielnie złożyła tylko 7 interpelacji to była by na miejscu 382, a więc szału nie zrobiła.

Posłowie wg liczby zgłoszonych zapytań

Posłanka Krawczyk nie potrafiła złożyć choćby jednego zapytania, takie lenistwo skutkuje tym, że mieści się w widełkach od 374 do 460 najbardziej leniwych posłów VIII kadencji.

Posłowie wg liczby wygłoszonych oświadczeń

Także można zapytać dlaczego posłanka nie wygłosiła ani jednego oświadczenia ? Czyżby wieczory miała tak intensywnie zajęte prywatnymi sprawami, że nie mogła się zdobyć wygłosić sensowne oświadzcenie ?

Posłowie wg liczby podpisanych projektów poselskich

Swoja drogą zastanawiające jest, że ta posłanka nie przystąpiła do prac nad projektami składanych ustaw i podpisała się jedynie pod 11 takimi ustawami ?

Ale cóż się dziwić, jeżeli posłanka Krawczyk na posiedzeniach komisji do których należała nie zabrała ani razu merytorycznego głosu ograniczając się przez blisko rok do wypowiedzenia 3 słów.

Dlatego nie jestem zdziwiony i to przewidziałem, że mieszkańcy powiatu nie pozwolą jej lenić się w Sejmie następnej kadencji. Nie było zbyt dużo idiotów gotowych oddać swój głos na tą osobę.

Dla tej osoby karma powróciła.

Dla mnie osobiście to lepiej podobał się taniec Jokera na schodach, niż taniec tej posłanki przed kamiennogórskim starostwem i dlatego znając jej pracowitość nie oddałem na nią swego głosu.