Bez kategorii

Ratuszowe lenie zamiast poprawić ściągalność, to chcą podwyższyć opłatę za śmieci na 28 złotych od osoby(75% drożej niż obecnie). Ceny za wywóz śmieci pójdą w górę i to znacznie, aby ci co płacą zapłacili za ponad 2 tysiące mieszkańców nie płacących za ich wywóz. Wszystko przez to, że burmistrz nie potrafi dopilnować właściwej ściągalności opłat za śmieci w gminie.

Mamy w ratuszu sterników gminy, którzy prowadzą gminę wprost na mieliznę. Ale możemy wyznaczyć zastępcę sternika, który nie zna się praktycznie na niczym i mojej opinii nadaje się tylko do sprawdzania pojemników na śmieci, aby ustalić kto jak sortuje śmieci, a kto nie. Także jego należy wysłać, aby wręczał wezwania do zapłacenia opłat za wywóz śmieci osobom, które nie płacą. Sprawdzał by także ile osób i gdzie mieszka.

Tymczasem burmistrz wymyśliła, żeby osoby, które płacą regularnie za wywóz śmieci  to aby płaciły także za tych co nie płacą i postanowiła podnieść opłatę aż na 28 złotych od osoby.

Dziś na połączonych komisjach ma być rozpatrywany projekt uchwały w tej sprawie przygotowany przez burmistrz Kocembę. Zobaczymy jak to będzie rozwiązane, gdy tak naprawdę za wywóz śmieci nie powinniśmy płacić więcej niż 18 złotych mając sortownię na miejscu.

Po czwartkowej sesji, gdyby podnosili nam opłaty to radni głosujący za tym trafią na słupy informacyjne do galerii hańby i pozostanie za nimi smród jako sprzedawczyków  interesu mieszkańców. Jak burmistrz rozwiąże ściągalność to nie będzie potrzeby podnoszenia opłat.

A może to nam mieszkańcom powinni płacić za śmieci ? Wszak dostarczamy materiał do dalszego recyklingu, ktoś zarabia na tym.