Bez kategorii

Ratuszowa władza Lubawki jest chyba pozbawiona rozsądnego myślenia, albo wyjątkowo leniwa. Dlaczego nie przygotowano dla młodzieży lodowiska w niecce lubawskiego basenu i na boisku byłej szkoły przy ulicy Bocznej ?

Kolejny już raz apeluję o wykonanie na zimę w Lubawce lodowiska dla dzieci. Zapowiada się kolejna  ostra zima z dużą ilością dni
z temperaturami poniżej 0 stopni. Już takie prognozy powinny podziałać na umysły tej grupy trzymającej władzę i wobec takich warunków atmosferycznych przygotować się do wykonania okresowych lodowisk dla dzieci.

Może tu wykazać swą inicjatywę i zdolności organizacyjne dyrektor MGOK i pokaże, że w okresie epidemii nie mając za wiele pracy to przynajmniej przygotuje lodowiska.   Mamy taką możliwość, że można lodowisko wykonać na nieczynnym basenie. Wystarczy posprzątać te niecki i napuścić trochę wody, która po zamarznięciu będzie tworzyć ładną i równą powierzchnię lodowiska.

 

Niecki wystarczy oczyścić i wpuścić wodę, która płynie w strumieniu obok basenu. Wokół obu niecek należało by ułożyć kostki słomy wokół murków, aby chronić jeżdżące dzieci wjechania bezpośrednio w murek. Słomy ci u nas dostatek i można do wiosny pożyczyć jej sporo od rolników. Drugie lodowisko można wykonać na boisku przy szkole na ulicy Bocznej.

Niewielkie koszty, a ile radości można podarować dzieciom. Lodowisko od piątku może już funkcjonować w reżimie sanitarnym więc należy pamiętać o zachowaniu zasad bezpieczeństwa: obowiązkowe maseczki, dystans społeczny, dezynfekcja rąk.

Mam też nadzieję, że przy zapowiedziach mrozów do końca lutego,  zacznie od piątku funkcjonować także lubawski stok, śniegu nasypało dosyć, a i zapowiadają dalsze opady. Jeżeli już teraz burmistrz nie dopilnuje, aby ruszył stok i lodowisko,  to będzie znaczyło, że nie nadaje się już do niczego.