Bez kategorii

Radni Rady Miejskiej w Lubawce: Elżbieta Chrapek, Ewa Garbień, Oskar Najdek, Krzysztof Jawor, Rafał Czura, Mariusz Zbrzyzny, Leszek Osmolak zdecydowali, aby z kieszeni mieszkańców wydrzeć po co najmniej 30 złotych na naprawianie ścieżki nad zalewem. To przez nich rodzina 4 osobowa straci ponad 120 złotych.

Przed dwoma laty radni przyznali dodatkowe pieniądze na poprawianie ścieżki nad zalewem Bukówka. Zapłacono dla wykonawcy kolejne 156 tysięcy złotych, ale nie wykonano dodatkowych odwodnień, pieniądze przepadły, efektów ich wydania brak. Teraz ta 7 radnych przegłosowała  kolejne 360 tysięcy na prace, które powinny być wykonane w ramach zamówienia na wykonanie tej ścieżki. Ogłoszono przetarg na te prace.

Proszę zauważyć, że kosztorys i typowanie robót wykonał projektant tej ścieżki, który tak źle ją zaprojektował i to z jego winy doszło do takiego partactwa i powinno to było zostać naprawione z jego ubezpieczenia, ale że to kolega burmistrz to nie został obciążony skutkami jego błędów i dostaje kolejne lukratywne zlecenia.

Poniżej widać jakie fuszerki mają być wykonane, a które wynikły ze złego projektu bądź nie dopilnowania wykonawstwa inspektora nadzoru. Obaj razem skasowali setki tysięcy złotych a efektów ich pracy nie widać.

Kolejnymi typowanymi pracami są prace naprawcze i usunięcia usterek jakie są do wykonania po partactwie wykonawcy i dokonanie odbioru prac z takimi usterkami. To powinno skończyć się postawieniem przed prokuratorem za niegospodarność popełnioną prze osoby odpowiedzialne za dopuszczenie do zapłaty za prace, które nie zostały wykonane zgodnie z umową.

Otwarto oferty przetargowe na te prace, co widać poniżej.

Czy wykonanie tych prac cokolwiek pomoże ? Wątpliwa sprawa, bo temat napraw będzie powracał po każdych dużych opadach deszczów bądź po wiosennych roztopach. Trzeba się liczyć z tym, że corocznie trzeba będzie wydawać kolejne setki tysięcy złotych na tą ścieżkę i pomyśleć, że to tylko przez to, że burmistrz chciała zabłysnąć kolejną swoją sztandarową inwestycją czyli kolejną fuszerką i wydaniem pieniędzy mieszkańców.