Bez kategorii

Radni powiedzieli stanowcze nie, dla trwonienia pieniędzy z gminnego budżetu, nie przyłożą ręki do tego, aby burmistrz karmiła swe tłuste koty pieniędzmi podatnika !!! Kto był taki mądry, żeby wymyśleć położenie trawy na dachu wiaty biesiadnej ? Koszt – dodatkowe 160 tysięcy złotych.

To na dachu tej wiaty biesiadnej burmistrz Kocembie „ubzdurało” się położyć trawę, co podrożyło ta wiatę o kolejne 160 tysięcy złotych, a takich kwiatków naciągających kosztorys jest wiele:

Po co ta wiata i komu ma służyć, możemy przeczytać w objaśnieniu do tego projektu:

A więc miały by tam się odbywać pikniki, spotkania integracyjne czy firmowe. Czyżby burmistrz chciała stworzyć konkurencję dla znajdującego się obok „Gościnca nad Bukówką”  ? Przecież to ten gościniec  to wszystko organizuje u siebie i ma pełne zaplecze do tego. Czy gmina miała by utrzymywać tą wiatę i zapewniać obsługę ? Czy oni zdają sobie sprawę, jak obciążyło by to budżet gminny ?

Na wtorkowym spotkaniu władz gminnych, projektanta i radnych, poruszono wiele tych spraw i nikt nie był w stanie wyjaśnić radnym dlaczego to wszystko zostało tak głupio i drogo zaprojektowane.

Radni oświadczyli, że nie dołożą do tej inwestycji tych brakujących 650 tysięcy złotych, a wręcz zastanawiają się nad wstrzymaniem dalszych prac nad tym  zalewem, ponieważ nie widać końca tej inwestycji i będzie to generować dalsze drążenie gminnego budżetu na kolejne 8 czy 9 milionów złotych.

Tylko pytanie, dla kogo to, przecież nie dla mieszkańców gminy Lubawka bo ci chcą remontu wspaniale położonego basenu, a nie ładowanie milionów w coś, do czego gmina będzie dokładała co roku do eksploatacji i utrzymania tej infrastruktury ponad milion złotych.

Wobec rozsądnego stanowiska radnych, burmistrz Kocembie nie pozostało nic innego, jak tylko w miniona środę unieważnić ogłoszony przetarg. Może urząd ogłosić nowy i być może znajdą się wykonawcy, którzy za rozsądną cenę zrealizują inwestycję, albo całkowicie odstąpić od dalszych prac nad zalewem i przekazać teren prywatnym inwestorom.

 

hk
06.07.19