Bez kategorii

Radni odegrali z burmistrz Kocembą teatr i zgotowali gorzki los mieszkańcom, czyli podnieśli opłatę za śmieci na 24 złote od osoby. Czy 50% podwyżka jest zasadna ? Nie. Winę za zaległości w opłatach ponosi burmistrz ze swymi urzędnikami, ale czy radni „ułożyli się z burmistrz” w sprawie tych 24 złotych ? Ocenią to mieszkańcy przy kolejnych wyborach.

Ponownie pod publikę odegrano dzisiaj teatr, jak to radni obniżają wysokość podwyżki jaką zaproponowała burmistrz i przewodniczący zgłosił propozycję obniżenia podwyżki do 24 złotych miesięcznie od osoby. Demonstracyjnie przegłosowywano samą propozycję niby z ostatniej chwili, choć tak naprawdę wszystko było wcześnie przygotowane i uzgodnione.

Ale widać radni uznali, że od gawiedzi przed ekranami telewizorów zdobędą aplauz. Tymczasem podwyżka aż o 50 % mocno uderzy mieszkańców po kieszeni i nic nie wytłumaczy tego, że mówią oni iż wkrótce śmieci potanieją. Trzeba było co roku po złotówce podnosić cenę za odpady, to byłoby logiczne i lepiej przyjęte. A tak burmistrz sprowadziła swego kolegę na prezesa Sanikomu i teraz trzeba zbierać od ludzi pieniądze na pensje dla nowych towarzyszy jej partii w Sanikomie. Radni uchwalili, że w ciągu roku wyciągną z kieszeni mieszkańców dodatkowy milion złotych.

Minęło 2 miesiące od pierwszej propozycji burmistrz, aby podnieść opłaty na 28 złotych od głowy. Do dnia dzisiejszego radni nie wymusili na burmistrzu, na urzędzie pokazania tego co uczynili w tym czasie, aby podnieść ściągalność i sortowanie samych odpadów. Żaden z radnych nie zdobył się na to, aby zapytać burmistrz dlaczego nie instaluje programu komputerowego do ustalania tych co nie płacą za śmieci ? Dopiero radna Ochmańska choć z drużyny burmistrz Kocemby napomknęła o tym. Czy pozostałym radnym nie jest wstyd, że nie dbają o dobro gminnego budżetu ?

Dlaczego ?

Z głupoty czy z lenistwa, a może dlatego, że tworzą się układziki, żeby zamącić w tej „śmieciowej wodzie”, a wiadomo, co się robi w mętnej wodzie ?

Myślę, że mieszkańcy zapamiętają radnym tą podwyżkę.