Bez kategorii

Radio Wrocław poinformowało, że w ubiegłym tygodniu przybyła do Wrocławia wicepremier Jadwiga Emilewicz, która podpisała porozumienie z miastem. Dzięki temu porozumieniu powstanie kilka tysięcy nowych mieszkań.

Dzisiaj w stolicy Dolnego Śląska podpisano porozumieniu pomiędzy Krajowym Zasobem Nieruchomości a miastem Wrocław.

Wicepremier, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz podkreśliła, że to pierwsze tego typu porozumienie w Polsce, dzięki któremu zostanie zagospodarowanych ok. 20 hektarów gruntów budowlanych:

– To jest 12 działek na których może w najbliższej przyszłości powstać kilka tysięcy mieszkań. To porozumienie uruchamia długi proces. Na mocy porozumienia będzie mogła powstać spółka, która zrealizuje to przedsięwzięcie – mówiła we Wrocławiu Jadwiga Emilewicz.

Wicepremier Jadwiga Emilewicz zapowiedziała, że rząd zmienia zasady finansowania budownictwa społecznego. Rząd będzie dofinansować inwestycje kwotą do 80 proc. wartości przedsięwzięcia. Pieniądze będą pochodzić z Banku Gospodarstwa Krajowego:

Wojewoda dolnośląski Jarosław Obremski nie ma wątpliwości, że to przedsięwzięcie pomoże w rozwoju gospodarki:

Jak czytamy w komunikacie Ministerstwa Rozwoju: Porozumienie zakłada wymianę informacji, materiałów i dokumentów w zakresie nieruchomości z Zasobu KZN położonych na terenie Wrocławia. Strony zobowiązały się do podejmowania wzajemnych działań służących realizacji inwestycji mieszkaniowych lub uzbrojenia technicznego nieruchomości. Następnym krokiem ma być analiza tych informacji i wypracowanie szczegółowego harmonogramu dalszych działań.

Przypomnijmy, że pod koniec kwietnia KZN przekazał miastu grunty w rejonie ulicy Cynamonowej, na których powstaną szkoła i przedszkole.

 

Wszędzie budują domy mieszkalne z różnych programów rządowych z dofinansowaniem do 85% kosztów inwestycji, tylko w Lubawce zamiast budować i remontować, to burmistrz Kocemba pozbywa się budynków, które po remoncie służyły by długie dziesięciolecia.

Także podejrzane ruchy wykonuje burmistrz Kocemba ze swymi jak ich mieszkańcy nazywają „ przydupasami” i wspólnie dążą do sprywatyzowania budynku byłej szkoły w Lubawce przez oddanie tego budynku dla TBSu, który tak naprawdę jest spółką z o.o..

Burmistrz do rady nadzorczej TBS dała swego kolegę, aby kosił z tego dla siebie kasę i w zamian burmistrz chce ofiarować ten budynek byłej szkoły. Do tego budynku gmina musiała by dołożyć do 5 milionów złotych, aby TBS łaskawie przystosował budynek na mieszkania i stałby się własnością tej spółki i wynajmował by mieszkania z zyskiem dla siebie, gdy gmina nie miała by z tego tytułu żadnego dochodu dla siebie.

Tak wyglądają złote interesy burmistrz Kocemby ?

A do dnia dzisiejszego burmistrz nie złożyła żadnego wniosku, aby z programów rządowych pozyskać środki na budowę mieszkań, gdy za 1 milion wkładu własnego można było wybudować około 40 mieszkań.

Taka gospodarna jest ta burmistrz i popierają ją tacy radni, dla których liczy się tylko utrzymanie własnych stanowisk i wysokich apanaży, czy osiąganie innych korzyści osobistych.