Bez kategorii

Radio Wrocław poinformowało, że rozpoczął się montaż wieży widokowej na Kłodzkiej Górze. Zobaczmy czy będzie to prawdziwa wieża, czy taki potwór jaki wymyśliła burmistrz Kocemba dla Lubawki ?

W tym miejscu stanie wieża; fot. Jarosław Wrona

Przygotowana jest już podstawa wieży widokowej na Kłodzkiej Górze, niebawem montaż stalowej konstrukcji.

To jedna z 11 wież widokowych na pograniczu polsko-czeskim, położona na tzw. „szlaku grzbietowym” łączącym wszystkie wieże. O tym, kiedy turyści będą mogli podziwiać panoramy Masywu Śnieżnika, Gór Orlickich, Bardzkich i Sowich z nowej perspektywy, powiedział portalowi radiowroclaw.pl Maciej Awiżeń, starosta powiatu kłodzkiego:

Wieża będzie miała 34,5 metra. Głowna i najwyższa platforma widokowa zostanie zainstalowana na wysokości 30,5 m. Do wieży dotrzemy żółtym i niebieskim szlakiem, m.in. po około dwóch godzinach spaceru od Zajazdu „Kukułka” w okolicy Kłodzka.

Wieża będzie pełnić także funkcję obserwacyjną otaczających ją kompleksów leśnych pod kątem bezpieczeństwa p. pożarowego. Całkowity koszt budowy to 1,3 mln złotych. Inwestycja realizowana przez powiat kłodzki, ząbkowicki i Nadleśnictwo Bardo, została dofinansowana ze środków unijnych.

Kłodzka Góra to drugi pod względem wielkości szczyt Gór Bardzkich o wysokości 757 m n.p.m.

Po lewej stronie widzimy projekt powstającej wieży, a po prawej jest lubawska wieża widokowa według koncepcji burmistrz Kocemby.

Poniżej po lewej możemy zobaczyć jakie widoki będą z tej budowanej wieży, a po prawej co możemy zobaczyć z wieży w Lubawce.

Niech każdy sam wyciągnie wniosek, czy warto było wydać tyle pieniędzy na taka szkaradę z której niewiele można pooglądać.

Chyba, że to dla ornitologów, żeby z tej lubawskiej wieży mogli podglądać ptaszki w lesie, bo wieża jest z trzech stron otoczona drzewami, które są wyższe od tej wieży.

Czy mieszkańcy powinni sprowadzić realizatorów telewizyjnego programu „ Kto Was tak urządził ? „, żeby znaleźć pomysłodawcę tej lubawskiej  wieży ? Chyba nie potrzeba bo znamy tą, która to wymyśliła. Może przeprosi za głupi pomysł i zmarnowane pieniądze ?