Bez kategorii

Przypomnienie. Czy coś się zmieniło przez te trzy lata ? A może utworzymy w gminie Lubawka nowy szlak turystyczny ? Proponuję, aby oznaczyć go jako Czarny Szlak wybitnych osiągnięć i sztandarowych inwestycji burmistrz Kocemby !!!

Zaczynał by się od stoku narciarskiego, na którym przez 5 lat burmistrz Kocemba nie potrafiła dopilnować, aby wykonać naśnieżanie tego stoku.

Następnie każdy by się udał na skocznię, aby podziwiać tam unikalną, jedyną taką w Polsce,  „wieżę widokową”, oraz małą skocznię dla młodzieży wyłożoną igelitem.

Ciekawe ile odchylenia od pionu ma już ta wieża, może będzie konkurencja dla słynnej wieży w Pizie ?

Po zejściu na dół można zwiedzić stadion w Lubawce, który jest tak nowocześnie wyremontowany, że nie wymaga stosowania instalacji zraszającej murawę, bo wody na niej jest tyle, że można ją odstąpić sąsiednim gminom.

Po wyjściu ze stadionu można przejść się ulicą Przyjaciół Żołnierza na której połatanie brakowało burmistrz Kocembie pieniędzy, ale znalazła kilkadziesiąt tysięcy dla swego kolegi, aby wykonał projekt naprawy tej ulicy, rzadki to przypadek, że wykonanie projektu jest o wiele droższe niż sama naprawa tej jezdni.

Idąc dalej można obejrzeć „wyremontowaną” szkołę i samowolę budowlaną wokół tej szkoły, za co wkrótce przyjdzie gminie płacić kary i opłaty legalizacyjne. Wejście do szkoły jest zamknięte na łańcuch bowiem nie ma odbioru powiatowego inspektoratu nadzoru budowlanego.

Następnym punktem jest przejście się po ulicach Lubawki, gdzie można obejrzeć zaniedbaną infrastrukturę miejską, a po dojściu na basen miejski możemy zorganizować tam wystawę zdjęć jak wyglądał ten basen w latach 30 ubiegłego wieku, lub w latach po wojnie. Jest to kolejna inwestycja burmistrz Kocemby, która nie została zrealizowana wbrew obietnicom w jej programie  wyborczym.

Od basenu, już po kilku kilometrach dalej, dochodzimy do zalewu Bukówka, nad którym od 4 lat burmistrz Kocembie nie udało się nawet zbudować czynnych toalet, które mogły by służyć turystom, ba, nawet nie ma tam przenośnych toalet, a te dwie istniejące zostały zbudowane za milion złotych, ale za to niezgodnie z prawem i nie wiadomo kiedy będą mogły być używane.

Oczywiście zaglądając nad ten zalew można się pokusić o zaparkowanie samochodu na tym parkingu, bowiem nie było jeszcze nawet jego otwarcia, a to ponoć z powodu braku chętnych do parkowania tam. Czekają na chętnego do parkowania tam, żeby pokazać, że trafił się idiota, który zostawia tam auto i idzie kilometrami na wodę.

Nad samą wodą zalewu trzeba uważać na własne bezpieczeństwo, bowiem burmistrz wydając miliony na te nieczynne toalety i pusty parking, zapomniała, że na zalewie powinno powstać tam kąpielisko, jak i pomosty dla sprzętu pływającego.

Ale cóż, może burmistrz przewidziała, że będą chłodne lata i zimna woda, to po co kąpielisko i przystań, wystarczy dla rozgrzewki pojeździć sobie na rowerze wokół zalewu ścieżką rowerową specjalnie zbudowaną dla turystów. Tylko dlaczego nie będzie to droga rowerowa jak wszędzie, asfaltowa i wygodna do jeżdżenia rowerami szosowymi, a zwykła szutrowa po której nie jeździ się zwykłymi rowerami szosowymi, lecz rowerami górskimi.

Zakończenie tego szlaku będzie można usytuować koło pewnego unikatu, czyli powstającego pierwszego wozu Drzymały w dziejach nowoczesnej Polski. To będzie kolejny sukces burmistrz Kocemby, będzie słynna, tak jak lubi, że to dzięki jej postawie powstał taki wóz, który, gdy będą już koła na piastach pokazywany będzie w tvn24.

Czekam na dalsze propozycje dopisania do tego szlaku kolejnych atrakcji, wzbogacających ofertę dla turystyki masowej.

 

hk
27.05.19

Czy coś się poprawiło ?