Bez kategorii

Projekt i wykonanie ścieżki rowerowej nad zalewem Bukówka legły w gruzach, a właściwie w wielkim błocie. Ogłaszają teraz, że będą potrzebne dodatkowe setki tysięcy złotych na zmeliorowanie tych terenów, inaczej ścieżka ulegnie zagładzie.

Urządzono tzw. radę budowy tej ścieżki, ale tylko po to aby podpisać protokół odbioru robót częściowych, tak aby wykonawcy zapłacić za te partackie prace. Oczywiście burmistrz Kocemba chcąc uniknąć odpowiedzialności za tą ścieżkę, nie przybyła na tą radę, żeby w razie czego nie było na nią obciążenia, że odbiera takie partactwo.

Chciałbym dodać, że inspektorem nadzoru budowy tej ścieżki rowerowej jest kolega burmistrz Kocemby, któremu ta burmistrz zleciła bez przetargów wykonania wielu projektów, które nie dość, że są mało warte to za to dwukrotnie droższe. Burmistrz dała jemu zarobić setki tysięcy złotych i teraz dodaje kolejne dziesiątki tysięcy, gdy ten nie potrafi prawidłowo nadzorować tej budowy. Pamiętamy jak już jeden kolega burmistrz Kocemby nadzorował stadion i co z tego wyszło.

Oto co ustaliło to gremium:

Podczas spotkania ustalono konieczność wykonania dodatkowych prac polegających na odwodnieniu ścieżki rowerowej. W wielu przypadkach istniejące rowy nie są konserwowane, co stwarza zagrożenie niekontrolowanego spływu wód pochodzących z intensywnych opadów oraz roztopów, co mogłoby doprowadzić do uszkodzenia nowo powstałej nawierzchni.

Czyli po prostu przyznali mi rację, gdy ja od dawna krytykuję sam projekt jak i sposób jego wykonania, że będzie ta ścieżka szybko zniszczona i wykonawca znowu cofnie gwarancję, że to nie jego wina bo ścieżkę zniszczyła woda i mróz.

Jak to jest podejrzanie dziwne, że na tej “radzie budowy” nie poruszono sprawy zniszczeń całego teren wokół budowy tej ścieżki i nie zobowiązano wykonawcy do solidnego przywrócenia terenu do stanu jaki był przed rozpoczęciem budowy.

Jednakże burmistrz ze swymi akolitami nie byłaby sobą, gdyby przy tej okazji nie wydawała kolejnych pieniędzy z gminnego budżetu. Zlecono kochankowi jednej z podległych pracownic z opieki społecznej, która ogarnia burmistrz Kocembie internet,  zamieszczenie informacji promującej tą radę budowy i samą ścieżkę.

Oczywiście ukazał się na jednym z portali internetowych  tekst z peanami o tym co z tą ścieżką, ale jako sponsorowany, a więc urząd kolejny raz wydaje niepotrzebnie pieniądze na kolejną propagandę „sukcesu”.

Dziwne, bo taki sam tekst zamieszczono na stronie internetowej urzędu i to za darmo. Po co więc wydawać pieniądze, żeby promować badziewie ? Oj przepraszam “kolejną sztandarową inwestycję burmistrz Kocemby”, tylko ona chyba nie widzi, że być może powiewa nad nią flaga koreańska, bo zachowuje się tak samo jak ten północnokoreański dyktator.

Czy gminę Lubawka będzie stać wydać kolejne setki tysięcy złotych i  meliorować obce grunty wokół tej ścieżki rowerowej ? Kto odpowie za tak spartaczony projekt, że jeszcze nic nie zbudowano a już tyle naniszczono ?