Bez kategorii

Powstał problem z przychodnią zdrowia w Lubawce przy ulicy Kościuszki. Przecieka dach, przeciekają okna, zaczyna sypać się elewacja. Dyrektor stwierdził, że muszą pilnie szukać pieniędzy, bo i na wymianę czeka 18 letni piec gazowy.

Okazuje się, że 20 letni obiekt zaczyna przysparzać już wielu kłopotów. Pieniędzy w gminnej kasie brakuje, bo ważniejsze było budowanie  nieczynnych toalet za milion z okładem, a wystarczyło by wybudować je za tańsze pieniądze, to starczyło by, żeby wykonać pilne remonty w przychodni.

Czy w razie wyłączenia przychodni z użytkowania przez SANEPID, burmistrz nakaże przyjmowanie pacjentów w pustych toaletach nad zalewem ?

Z dachem nie ma żartów, musi być naprawiony, żeby nie zalało pomieszczeń przychodni, pieniądze muszą się na to znaleźć, tylko na czym burmistrz zaoszczędzi, jeżeli już jest prawie 20 milionów długu, a tegoroczny deficyt to 5 milionów, więc mamy 25 milionów + z 5 następnych na odsetki ? To jest gospodarność burmistrza !!!

Z kolei z przeciekającymi oknami można sobie poradzić taniej, bo można to wyeliminować  wymieniając uszczelki i fragmenty docisków okuć, ale z piecem gazowym nie można tak uczynić. Piec gazowy musi być nowy, zapewniający bezpieczeństwo w tym budynku, dlatego gmina już musi czynić starania, aby znaleźć źródło dofinansowania tej wymiany.

Miliony złotych na modernizacje ratusza burmistrz wydała z gminnej kasy, to niech teraz zrezygnuje z dalszego marnotrawstwa i wyremontuje przychodnię, to jest pilniejsze niż budowanie bizantyjskich pomieszczeń w ratuszu.

 

hk
02.04.19