Bez kategorii

Portal internetowy RelacjeRegionalne poinformował, że w Krzeszowie dzieci będą mogły skorzystać z darmowych dmuchańców.

Darmowe dmuchańce w Krzeszowie.

1 sierpnia 2020 Artur

Wakacje na półmetku, jednak Centrum Biblioteczno-Kulturalne Gminy Kamienna Góra nie zwalnia tempa. Lipiec upłynął w sympatycznej i wesołej atmosferze. Rozpoczęto z przytupem warsztaty “Cztery żywioły”. Zawitano do indiańskiej wioski oraz wybrano się na wycieczkę do Zagórza Śląskiego i Lubiechowa. Było wspaniale, dlatego nie wahajcie się dołączyć do CBK w sierpniu. Atrakcji nie zabraknie.

Sierpień rozpoczęto festynem z dmuchańcami i wielkimi bańkami. Bliźniacza impreza zaplanowana jest również w Pisarzowicach. Na nią zapraszamy tydzień później (sobota, 8 sierpnia, boisko przy szkole, start w samo południe). Oba wydarzenia zostaną zorganizowane dzięki wsparciu Gminy Kamienna Góra.

Ponadto w sierpniu odbędą się również spotkania w ramach cyklu “Leśne przedszkole COVID-em niezagrożone”, a także pełne ciekawostek spotkania z dobrze Wam już znaną Dąbrówką.

 

Dlaczego tam potrafią to zorganizować a w gminie Lubawka osoby pobierające po 100 i więcej tysięcy złotych rocznie pensji nie pomyślą o sprawieniu takiej frajdy dla dzieci ?

Już wielokrotnie pisałem, aby gmina zakupiła takie dmuchańce dla każdej miejscowości w gminie. Można je byłoby rozkładać koło każdej świetlicy wiejskiej i w parkach ( rozwinięcie z nadmuchaniem trwa 15 minut, a zwinięcie 30 minut). Sołtysi mogli by co dwa, trzy tygodnie zamieniać się nimi, żeby dzieciom nie znudziły się ciągle te same.

Koszt zakupu dmuchańca to kwota od kilku do kilkunastu tysięcy złotych, kompresor powietrza także nie pobiera dużo prądu. Wystarczy więc zwolnić jednego nieroba od burmistrz Kocemby, albo i ja samą i za zaoszczędzone pieniądze zakupić takie dmuchańce.

Czyż widok uśmiechniętych i zadowolonych z takiej zabawy dzieci nie jest tego wart, aby zakupić dla gminy takie dmuchańce ?