Bez kategorii

Pomimo zimy nie zostały przerwane prace przy trasie S3 na terenie gminy Lubawka. Prace wykonywane są przy węźle Lubawka, gdzie wkrótce ruch z drogi wojewódzkiej do Bukówki zostanie przerzucony na drogę tymczasową.

Objazd boczną tymczasową drogą umożliwi wybudowanie ronda w ciągu drogi wojewódzkiej oraz wykonanie wjazdu i zjazdu z tej drogi ekspresowej na węźle Lubawka.

Ekipy budowlane pracują także przy przygotowaniach do wykonania fundamentów i podpór pod wiadukty, których na naszym odcinku od Kamiennej Góry  będzie prawie 3 kilometry.

Poniżej widzimy miejsce budowy za rzeką Bóbr, gdzie wiadukt przejdzie w nasyp i po nim będą biegły jezdnie w stronę węzła Lubawka.

Aż trudno uwierzyć, ale w drugiej połowie przyszłego 2022 roku odcinek od granicy do węzła w Ptaszkowie ma zostać oddany do użytku. A odcinek z Ptaszkowa do Sadów Dolnych będzie skończony w 2023 roku, ze względu na czasowo dłuższe prace przy budowie tuneli. Można liczyć na to, że niedługo przejazd z Lubawki nad morze będzie trwał 4,5 godziny, gdy teraz schodzi nawet do 8 godzin.