Bez kategorii

Podano już oficjalne wyniki wyborów prezydenckich oraz podano frekwencję w poszczególnych gminach, które mogły zawalczyć o nowe wozy bojowe straży pożarnych.

Kilka dni przed wyborami MSWiA ogłosiło konkurs profrekwencyjny dla gmin do 20 tys. mieszkańców. 16 z nich (po jednej w każdym województwie), w których frekwencja będzie największa, ma otrzymać nowy wóz strażacki. Jak ustalił Polsat News zwycięzcami konkursu są gminy: Czernica, Osielsko, Zabór, Nowosolna, Michałowice, Cisna, Łeba, Stawiguda, Suchy Las, Rewal (we wszystkich w nich wygrał Rafał Trzaskowski) oraz  Godziszów, Żegocina, Praszka, Kuleszcze Kościelne, Koszarawa i Masłów (wygrał w nich Andrzej Duda).

Szkoda, że żaden z tych wozów nie trafił do gminy Lubawka. Ale tak władze Lubawki jak i sami strażacy nie włączyli się do tej rywalizacji, która przyniosła niektórym nowe strażackie wozy bojowe.

W województwie dolnośląskim samochód otrzyma gmina Czernica. Gmina wiejska o liczbie mieszkańców 14 tysięcy.

 

REKORD PADŁ – GMINA CZERNICA Z NAJWYŻSZĄ FREKWENCJĄ W WOJEWÓDZTWIE DOLNOŚLĄSKIM

77,01% – taki procent uprawnionych do głosowania mieszkańców Gminy Czernica wzięło udział we wczorajszych wyborach na urząd Prezydenta RP. To najwyższy wynik na terenie naszego województwa.

„Serdecznie dziękuję wszystkim mieszkańcom naszej gminy, którzy tak licznie odwiedzili wczoraj komisje wyborcze i oddali swój głos w wyborach. Jestem bardzo dumny z takiej postawy, a co za tym idzie licznego uczestnictwa Państwa w I turze wyborów. Wasza postawa zasługuje na słowa uznania i szacunku, co właśnie czynię.” – Włodzimierz Chlebosz Wójt Gminy Czernica

 

Czy tak ciężko było władzom pochodzić po mieszkańcach i poprosić o udział w głosowaniu ? Jak walczyli o własne koryto to potrafili do wszystkich docierać, a teraz co ? Koryto pełne i mieszkańców mają już głęboko w poważaniu ?

Śmiechu warte, kogo sobie w Lubawce wybrali na burmistrza.