Bez kategorii

Po wczorajszych wyborach jedni płaczą, drudzy się radują. Niektórzy wydali na kampanię wyborczą ponad 200 tysięcy. Jeżeli zdobyli mandat to będą mieli z czego spłacić kredyty, a ci co nie wywalczyli mandatu ? No cóż czuli się za pewni i teraz to odpokutują.

Już dawno napisałem na tej stronie, że PIS utrzyma swoje 6 mandatów poselskich, platforma zdobędzie 3 mandaty, lewica 2 a ostatni przypadnie albo PSLowi  lub Konfederacji.

Wyszło jak przewidywałem,  podano ostateczne wyniki wyborów tak, że moje przewidywania się potwierdziły.

PiS 6 mandatów:

Elżbieta Witek,
Adam Lipiński,
Krzysztof Kubów,
Marzena Machałek,
Wojciech Zubowski,
Ewa Szymańska.

KO 3 mandaty:
Piotr Borys,
Zofia Czernow,
Robert Kropiwnicki.

SLD 2 mandaty:
Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska,
Robert Obaz.


PSL 1 mandat:
Stanisław Żuk.

To ci posłowie zasiądą w tych ławach poselskich widocznych poniżej.

Po raz kolejny przegrała wybory do Sejmu Iwona Krawczyk, sprawdziły się moje przewidywania, że polegnie na poziomie 8 tysięcy głosów, lekko się pomyliłem bowiem tym razem przekroczyła tą liczbę, ale tylko o niecałe 100 głosów.

Tak więc wydana na kampanię wyborczą astronomiczna kwota na bilbordy, banery czy plakaty przyniosła wręcz odwrotny sukces, wielu znienawidziło tą kandydatkę za taką agresywną kampanię propagandową i miało już dość oglądania jak to kreślili wyborcy  sztucznej wypacykowanej twarzy.

Czyżby zaszkodziły tej kandydatce także te minorowe miny jej pomagierów w prowadzeniu kampanii wyborczej co widać wyraźnie jak stoją smutni za nią na tle kamiennogórskiego starostwa?  Może widząc co wyprawia tam jak nazwano tą kandydatkę „ zielonym nietoperzem” doszli do przekonania, że ona swym zachowaniem ośmiesza ich wszystkich ?

Dziś od rana powtarzano między sobą radosną wiadomość, że Iwona Krawczyk nie zdobyła mandatu poselskiego, dopiero teraz widać jak wielki elektorat nie cierpi tej osoby i wielu powtarza, że teraz będą skrzętnie obserwować gdzie trafi ona do pracy, podejrzewając, że zaczną działać układy związane z nepotyzmem.

Ale jest i druga strona tego medalu, teraz dopiero po utracie przez tą osobę immunitetu poselskiego ruszą zawieszone dochodzenia prokuratorskie w różnych sprawach.

PS
Tak potwierdzam wątpliwości Czytelnika, po zaprzysiężeniu nowego Sejmu
obecna posłanka utraci immunitet i przestanie być osobą publiczna, więc
nie będę o nie dalej pisał. Dotyczy to także obecnej jeszcze burmistrz Kocemby,
po odwołaniu jej w referendum nie będę jej krytykował. Dobrze, że do
krytykowania nie zabraknie innych osób piastujących różne funkcje publiczne.