Bez kategorii

Po cichu, bez uroczystego wbijania pierwszej łopaty rozpoczęto w gminie Lubawka pierwsze prace przy budowie drogi ekspresowej S3.

Rozpoczęto budowę drogi technicznej którą będzie jeździł sprzęt i będą dowożone materiały na budowę S3.  Jadąc w stronę Kamiennej Góry krajową 5 za kamieniołomami tuż przed podjazdem pod wzniesienie po lewej stronie widzimy jaką szeroką drogę techniczna budują.

Jak twierdzą budowniczowie droga musi mieć dobrą podbudowę, bowiem bez tego 40 tonowe ciężarówki mogły by grzęznąć w terenie. Jak można zobaczyć na planach,  ten odcinek S3 będzie miał dużo wiaduktów i musi być niedaleko duży węzeł betoniarski z którego wozić będą duże ilości betonu, więc przygotowują dojazd do budowy z drogi krajowej, która posiada wyższą nośność niż drogi wojewódzkie, powiatowe czy gminne.

Swoją drogą, odcinek S3 w naszej gminie będzie budowany przez dwa lata i nie wiadomo czy nie ucierpią przy tym drogi gminne i powiatowe przebiegające przez naszą gminę. Dobrze byłoby aby urząd sporządził dokumentację fotograficzna naszych dróg, żeby później domagać się przywrócenia ich do poprzedniego stanu, gdyby uległy zniszczeniu przez pojazdy budowniczych tej drogi.