Bez kategorii

Patrzcie ludzie, dziennik FAKT24 poinformował, że w partii nazwanej przez znanego posła „chamską hołotą” trafiają się ludzie, którzy potrafią zachować honor i umiar.

Burmistrz Kłodzka odchodzi z PO!

Niedawne głosowanie przedstawicieli Koalicji Obywatelskiej za podwyżkami dla parlamentarzystów, odbiło się szerokim echem w całej Polsce. Z wielu miejsc dochodzą głosy o rezygnacji kolejnych osób z członkostwa w Platformie Obywatelskiej. Wśród odchodzących z partii jest m.in. burmistrz Kłodzka Michał Piszko.

Michał Piszko to człowiek, który niemal całe swoje dojrzałe życie związał z Platformą Obywatelską. Wstąpił do niej w 2003 roku, przeżywając wraz z nią wzloty i upadki. Teraz postanowił rzucić partyjną legitymacją. Jak napisał w swoim oświadczeniu, odchodzi z tych samych powodów, dla których do niej przyszedł.

– Bardzo bliska jest mi idea państwa demokratycznego, w którym każdy Obywatel, każdy Człowiek jest równy i ma takie same prawa, dlatego 17 lat temu wstąpiłem do Platformy Obywatelskiej. Nadal są mi bliskie głoszone przez nią wartości, jednak nie mogę się zgodzić z tym, co stało się ostatnio w Sejmie – czytamy w oświadczeniu Piszki. Burmistrz Kłodzka nawiązuje do niedawnego sejmowego głosowania nad podwyżką m.in. poselskich uposażeń, która została przegłosowana nie tylko głosami koalicji rządzącej, lecz także części posłów opozycji. I choć później wielu z nich za to przeprosiło, a sam projekt przepadł w Senacie, to mleko się rozlało. Piszkę sytuacja ta zabolała szczególnie, gdyż ona sam wystąpił przed laty o obniżenie swojej pensji.

– Na początku swojej pierwszej kadencji, gdy finansowa sytuacja miasta była bardzo zła, poprosiłem Radę Miejską w Kłodzku o obniżenie mojej pensji. Z pokorą przyjąłem także rozwiązania systemowe, które pomniejszały wynagrodzenie burmistrzów i wójtów w 2018 roku. Skoro zatem My możemy dbać o rozwój naszego miasta – o naszą Małą Ojczyznę, to tym bardziej powinny to robić osoby, które podejmują decyzje dotyczące całego kraju – napisał Piszko, dołączając do wpisu zdjęcie rezygnacji.

Piszko nie jest jedynym politykiem, który opuścił partię po kontrowersyjnym głosowaniu. Wystarczy przejrzeć strony lokalnych polityków działających do niedawna w PO, by uświadomić sobie, że nie są to tylko pojedyncze przypadki.

Po czynach ich poznacie. Zupełnym zaskoczeniem jest fakt, że ten burmistrz gdy objął urząd burmistrza zadłużonego Kłodzka, wystąpił o obniżenie jemu pensji. A Lubawka jest jeszcze bardziej zadłużona i burmistrz Kocemba zażądała podwyżki i radni jej udzielili gdyż ona zaproponowała także dla nich podwyżkę ich diet, żeby przełknęli podwyżkę dla niej. Czy to nie przypomina tego co obecnie w Sejmie zrobili ?

Czy my się doczekamy podobnej decyzji burmistrz Kocemby ? Chyba nigdy, ona jest moim zdaniem bezwolnym narzędziem swej partii w obsadzaniu stanowisk, przydzielania wysokich pensji, premii, nagród dla członków(…) i sympatyków swojej partii.  Także  znajomi królika wygrywają przetargi na różne prace, tak aby drzeć to sukno z gminnego budżetu w swoją stronę, aby mieli się czym dzielić. My musimy czekać, aż prokuratorzy postawią tej burmistrz zarzuty za delikty które popełnia. Ale czy ją wyrzucą z tej partii to wątpię, może dostanie od nich nawet order, bo tam jest chyba tak, że im kto więcej “kombinuje dla partii” i nie postępuje godnie to czeka go partyjny awans.