Bez kategorii

Ostatnią sesję rady miejskiej w Lubawce obejrzało już w internecie kilkaset osób i w mediach społecznościowych wybuchła dyskusja na temat chamskiego i prostackiego wystąpienia zastępcy burmistrza Antoniewskiego jak i także wystąpienia samej tej w mojej ocenie nieudacznej burmistrz.

Mariusz Zbrzyzny, sportowiec, społecznik, radny, trener piłkarski młodzieży, odbudował dawne boisko szkolne „Marakanę”, którą burmistrz odebrała młodzieży i dopuściła do zaorania murawy, która od przed wojny służyła mieszkańcom. To jemu mieszkańcy powierzyli mandat radnego , wygrał  wybory z przedstawicielem komitetu wyborczego burmistrz Kocemby, czego ona nie może mu tego darować i sekuje go na każdym kroku. To dlatego mieszkańcy zwracają się do niego ze sprawami nie tylko ważnymi ale i mniejszej wagi, a on często zwraca się do władz gminnych o wypełnianie zobowiązań gminy wobec mieszkańców, a które są zapisane jako zadania własne gminy.

Taki radny odpowiada mieszkańcom, ale jak ostatnio widać nie odpowiada gminnej władzy, która chciałaby zwasalizować każdego, a już szczególnie radnego.

Po tym co zaszło na wtorkowej sesji, gdy ratuszowe gbury naskoczyły swą impertynencją na radnego, od wydał stosowne oświadczenie.

Radny swoje oświadczenie zamieścił na portalach społecznościowych w internecie, jak widać jest ono spokojne i wyważone i od tego który uważa się, że otrzymał staranne wychowanie na królewskim dworze, zdobył wykształcenie na Uniwersytecie Oksfordzkim żąda niewiele, chce tylko przeprosin.

Dużo to czy mało ?

Wielu twierdzi, ze niewiele, ale dla zwykłego chama i prostaka będzie to za wiele, bo mający kompleksy wyższości nie zdobędzie się na to aby przeprosić.

Do sprawy powrócimy, ale na dziś przytoczę komentarze internautów, pod informacją o zajściu na sesji.

Jakiś prymitywny prostak,wtórny analfabeta z tego zastępcy burmistrza. Pani Burmistrz powinna zastanowić się co do dalszej współpracy z tym gburem. Jego brak kultury kładzie się cieniem na cały Urząd.

Gratuluję Mariusz.

 Radny jest przedstawicielem wyborców danego obwodu. Radny ma obowiązki wobec swoich wyborców poruszania ważnych dla nich sprawach np. dziurawe chodniki, lampy, drogi ,krawężniki itp. ma zadawać pytania, składać wnioski itp.to tak z grubsza. Sami drodzy radni ograniczyliście sobie możliwość wypowiedzi bawiąc się w składanie pism z zapytaniami i oczekiwanie na odpowiedź na piśmie. To ja się pytam po co ta sesja. Na sesji powinno zadawać się pytania i uzyskiwać od kierowników wydziałów z urzędu bezpośrednio odpowiedzi na sesji aby mieszkancy mogli to obserwować, a tak to lipa. Zmieńcie to macie większość w radzie. Co do Antona…sami widzicie co sobą reprezentuje odzywając się tak publicznie do radnego na sesji. Za co Wy mu płacicie?. On za przeszłość już by u mnie nie pracował. Macie odpowiednie narzędzia prawne w rękach …podjąć uchwałę o referendum po czym rozgonić to całe towarzystwo…bo gmina tonie…

Miarą odpowiedzialności funkcjonariusza publicznego jest to, że umie przewidywać konsekwencje swoich słów.

 Coś mi się wydaje, że to raczej kto inny ma problem z czytaniem. Ponieważ mieszkańcy nie mogą zabierać głosu na sesjach tylko pisać pisma to 1 października napisałam pismo do Pana z-cy o podanie podstawy prawnej do pewnych słów, których użył w wywiadzie do gazety. Do tej pory nie otrzymałam odpowiedzi. Pismo nie było długie więc czytając je nawet literka po literce (tak jak robią to dzieci uczące się czytać  ) już powinien je Pan z-ca przeczytać w całości.  Pytanie nasuwa się samo: Może Pan z-ca nie umie czytać? Przepraszam bardzo, bo może to jest taki problem? 

Wychowaniem zdecydowanie się różnicie. Przede wszystkim okazywaniem szacunku drugiej osobie. Wykształcenie, jak widać, nie zawsze idzie w parze z dobrym wychowaniem i kulturą osobistą 

A jakie wykształcenie ma Pan Antoniewski? Nie przesadzajmy to były policjant. Pan Mariusz jest jednym z najlepszych radnych w tej kadencji, zawsze aktywny, zadający pytania, piszący interpelacje, wchodzi w dyskusje i zasługuje na szacunek. Widać, że jest za Chełmskiem Śląskim całym sercem, tylko ma się wrażenie, że jest osamotniony w tym wszystkim. Przewyższa wielu radnych, którzy na sesji wcale się nie odzywają, tylko siedzą jakby myślami byli gdzieś indziej ale tacy są wygodni dla burmistrza i vice. Panie Mariuszu nie przejmować się Antonem, głowa do góry, to Pan jest górą. Życzę dalszych sukcesów.

Oglądałem sesje bo każdą oglądam i już jak zaczął punktować za nieróbstwo zastępcę Pan Zbrzyzny, wiedziałem, że będzie się coś działo. Pan Antoniewski dał popis braku inteligencji. I taki gość dostał rok temu premie 15 tys zł, ciekawe za co, to się w głowie nie mieści. Tak samo było z odpowiedziami na temat zastosowanych obrzeży z taśmy na ścieżce na Bukowce, iż jest to super materiał, najlepszy z możliwych, stosowany powszechnie w budownictwie, później jak Pan Michał chciał przykłady i zdjęcia z inwestycji w Polsce, to już zmiękł pan wice i się z tego zaczął wycofywać, a wczoraj nagle stał się cud i nastąpiło olśnienie, że na 3 etapie prac już będą inne obrzeża, dużo lepsze od tych zrobionych na ścieżkach. Oni sami nie wiedzą co odpowiadają radnym myśląc, że mają z głupimi ludźmi doczynienia, a sami mają super wykształcenie i tytuły doktorskie. Pokazał pan wice wczoraj co jest warty. Do dymisji i tyle a inwestycjami powinien kierować ktoś po studiach budowlanych kto ma o tym pojecie i wiedzę a nie były policjant.

Nieprawdopodobne 

Za kogo on się uważa?

 Antonio to taki Dyzma współczesny

Pan Antoniewski niech lepiej nie osądzą ludzi.

A niby co on reprezentuje swoją osobą

 Ja bym mu drzwi otworzyła i won

Uuu

Grubo…i nieładnie… Mariuszowi należą się przeprosiny…

 Brawo Panie 

Mariusz Zbrzyzny

 tak trzymać  A kim oni są że uważają się za lepszych 

Panie Mariuszu, jestem z Pana dumny. Tak trzymać.

Żeby zwrócić uwagę mieszkańców na istniejące problemy to trzeba kończyć Oksfort? Wiesz co o tym myślę Mariuszku, dlatego więcej nie piszę..

Maniek nie odpuszczajPs.Pies zawsze bedzie psem

Dodam jeszcze ,ze jezeli chodzi o “slinotok” to autor tekstu zapomnial chyba czasy swojej swietnosci w PP

Tyle komentarze w internecie, a jakie będą kolejne gdy mieszkańcy zobaczą sesję w telewizjach kablowych ?

W przyszłym tygodniu kolejna sesja rady, ciekawe którego radnego wezmą sobie burmistrzowie na tapetę ?