Bez kategorii

Osobliwe poczucie humoru burmistrzów Kamiennej Góry i Lubawki na temat własnych osiągnięć. Tym razem burmistrz Kamiennej Góry za pieniądze mieszkańców uprawia politykę propagandy sukcesu.

Burmistrz Kamiennej Góry wobec braku prawdziwych sukcesów i będący pod ostrzałem krytyki jego działań przez mieszkańców postanowił na koszt tychże mieszkańców zamieścić kolejny tekst sponsorowany, czyli płatną propagandę sukcesów w mediach, ale opłaconą z budżetu miasta, czyli za pieniądze mieszkańców.

UM Kamienna Góra (ts)

 Opublikowano: 21 10 2022 10:45

Miasto Kamienna Góra pnie się w rankingu „Liderzy inwestycji” przygotowywanym przez samorządowy magazyn „Wspólnota”. W najnowszym zestawieniu znalazło się na 34 pozycji wśród miast powiatowych. Rok temu Kamienna Góra była na 38 miejscu, a dwa lata wcześniej na 72.

 

Magazyn „Wspólnota” od wielu lat porównuje inwestycyjne zaangażowanie wszystkich samorządów w Polsce. Ranking powstaje na podstawie sumy wydatków inwestycyjnych w trzech ostatnich latach i z wyliczenia średniej na głowę mieszkańca w każdej z gmin.
– Ten sukces jest możliwy dzięki intensywnemu pozyskiwaniu środków zewnętrznych. Zliczając dotacje na inwestycje w ciągu mojej kadencji udało się zdobyć ponad 60 milionów złotych – mówi burmistrz Janusz Chodasewicz.
– Przeznaczamy je na inwestycje drogowe, modernizację Zalewu, budownictwo komunalne. Część tych projektów została już zrealizowana, inne są w fazie projektowania i wyłaniania wykonawców – dodaje burmistrz Chodasewicz.

W analizowanych w ostatnim rankingu latach 2019–2021 średnia wydatków inwestycyjnych na głowę mieszkańca Kamiennej Góry wyniosła 1162,18 zł. W stosunku do poprzedniego raportu (za lata 2018– 2020) wydatki w przeliczeniu na każdego mieszkańca wzrosły o 44,82 zł

Burmistrz wraz ze swoja ekipą zapominają jednocześnie, że realizują swoje projekty, a nie te których oczekują mieszkańcy i wydają na to olbrzymie kwoty zadłużając Kamienną Górę na dziesiątki milionów złotych, które będą spłacać następcy przez dziesięciolecia. Jaka miałkość i żenada wylewa się z kamiennogórskiego ratusza świadczy fakt, że burmistrz aby szybko zrealizować decyzję radnych o przyznaniu pieniędzy na miejscowy szpital zażyczył sobie, aby starostwo w różnych mediach zamieściło podziękowania dla tego burmistrza.

Dla prawdy należy dodać, że to ten burmistrz był przeciwny przekazaniu tych pieniędzy dla szpitala, decyzję podjęli kamiennogórscy radni, a burmistrz został wyznaczony, aby jedynie ten przelew wykonać, tyle i tylko tyle. Pieniądze pochodziły z nagrody przyznanej dla mieszkańców za wysoki wynik szczepień mieszkańców Kamiennej Góry i to przedstawiciele mieszkańców czyli radni byli władni zadecydować na co przeznaczyć te pieniądze, a nie tak jak planował burmistrz, aby wydać je na to co jemu się podoba z pominięciem szpitala. Starostwo powiatowe wiedząc o tym wszystkim zamieściło na swój koszt te podziękowania, aby tylko burmistrz nie przewlekał wykonania przelewu. Chodziło o to, aby tomograf komputerowy po nowym roku mógł już służyć mieszkańcom.

Niech teraz każdy sam oceni stan umysłu burmistrza Kamiennej Góry.

Nie inaczej dzieje się w sąsiedniej Lubawce tu także burmistrz uprawia medialna propagandę sukcesu na koszt swoich mieszkańców. Dziesiątki tysięcy złotych wydawane jest na opłacane teksty sponsorowane czy na artykuły wychwalających miejscową burmistrz, która realnie ma jeszcze mniej sukcesów niż burmistrz Kamiennej Góry.

Powyższa tabela ujawnia prawdę o finansach Lubawki. Wyraźnie widać jak z roku na rok Lubawka zajmuje coraz gorsze miejsce w tej tabeli rankingu. W roku 2019 było to miejsce 281 by już w roku 2021 zająć miejsce 553. Za 2022 rok zapowiada się, że w tym rankingu Lubawka znajdzie się na jednym z ostatnich miejsc bowiem tak drastycznie spadły dochody Lubawki i nie są realizowane inwestycje, a kolejne wielomilionowe dotacje są oddawane bowiem burmistrz ze swoją ekipą nie potrafią wykorzystać tych pieniędzy. Nadal sztandarową inwestycją burmistrz Lubawki jest ścieżka rowerowa nad zalewem Bukówka, jak zrealizowana niech każdy sam oceni.

Czy mieszkańców Kamiennej Góry i Lubawki podczas ostatnich wyborów ogarnęła „pomroczność jasna’, że wybrali sobie takich burmistrzów ?