Bez kategorii

Opawa. Pusto wszędzie, głucho wszędzie, kiedy na tym placu świetlica będzie ? Dlaczego nastąpiło dziwne zachowanie urzędu po tym jak mieszkańcy oświadczyli, że sami znajdą wykonawcę, który zrealizuje inwestycję taniej niż zaproponowały to „tłuste koty”? Czyżby urząd stracił zainteresowanie budową, gdy to nie ich znajomi mieli by budować tą świetlicę ?

Przeliczyła się burmistrz Kocemba, że weźmie radnych pod buta i dołożą oni tyle pieniędzy na budowę tej świetlicy ile jej się zamarzy dać tłustym kotom zarobić ?

Zastanawiające jest i może burmistrz odpowie, jaki ma w tym interes,  że wykonawcom daje dużo zarabiać, zadłużając gminę ponad granice możliwości finansowych ?

Co jaka inwestycja to brakuje poszanowania dla grosza publicznego, a mamy do czynienia ze zbyt dużymi wynagrodzeniami dla wykonawców, którzy doją naszą gminę jak tylko się daje, albo może raczej ile burmistrz daje.

Obecna rada zahamowała apetyt burmistrz Kocemby w wydawaniu pieniędzy z gminnej kasy, ale moim zdaniem to wszystko jest już za późno, ponieważ mamy i nadal mieć będziemy dziesiątki milionów zadłużenia.

Czy burmistrz jako „wybitna ekonomistka” napisze poradnik, jak w ciągu jednej kadencji poprowadzić gminę od 8 milionów nadwyżki do kilkudziesięciu milionów długu ?

Na moje pytania o dalsze postępowanie w tej sprawie,  otrzymałem skan pisma skierowanego do urzędu marszałkowskiego.

Z treści pisma wynika, że urząd oprócz prolongaty terminu, nie wprowadza żadnych zmian w realizacji tej inwestycji. Ciekawe co to dalej będzie, jeżeli w tą sprawę włączył się „wybitny specjalista” zastępca burmistrza Antoniewski, który zasłynął tym jak walczył o remont dobrej murawy stadionu, że smród z tego remontu ciągnie się do dnia dzisiejszego.

Będziemy kontrolować, jak się sprawa dalej potoczy, bo można podejrzewać, że urząd ma w tej sprawie nie do końca czyste sumienie.

 

hk
07.08.19