Bez kategorii

Nowoczesne rozwiązanie rekreacji nad zalewem Bukówka. Oto miejsce ukrywane przez lubawski urząd gdzie można przesiąść się ze zwykłego roweru na rower wodny. Czy jest gdziekolwiek takie innowacyjne rozwiązanie ?

Na stronie internetowej facebooku Stowarzyszenie Razem zamieściło serię zdjęć ukazujących w jakim stanie technicznym jest tak zwana „ścieżka rowerowa” nad zalewem Bukówka po 5 miesiącach od odbioru prac budowlanych prowadzonych przy budowie tej ścieżki. Radni z tego stowarzyszenia głosowali za tym, aby kontynuować inwestycję nad zalewem i w jej ramach wybudować tą ścieżkę. Teraz Ci radni obejrzeli jak wygląda ta ścieżka po tych kilku miesiącach od zakończenia prac. Jak się teraz czują radni, którzy dali dodatkowe ponad 150 tysięcy złotych na wykonanie odwodnienia ścieżki czyli tych prac o których zapomniał projektant ? Okazuje się, że zapłacono za prace, które nie zostały wykonane i woda zalewa i niszczy tą ścieżynkę. Nie było jeszcze obfitych opadów deszczów  i gwałtownych roztopów śniegu, a ścieżka wygląda jak po kataklizmie. A co będzie gdy przyjdą gwałtowne opady i burze i cały ten  teren ścieżki zostanie zalany i rozmyty ? Dlaczego wydano miliony złotych na coś co z góry było narażone na porażkę ?

W takim stanie jest ta ścieżka obecnie i można przypuszczać, że po kilku letnich burzach z dużymi opadami zostanie ona rozmyta i gmina będzie musiała na swój koszt ciągle ją naprawiać, tak jak to się dzieje ze stadionem w Lubawce. A poniżej są komentarze z facebooku zamieszczone pod tymi fotografiami.

masakra jakaś

a dobrze wiedzieli że to tereny zalewowe

Pani burmistrz mówiła, że ścieżka jest z takiego materiału, że wytrzyma podtopienia. Nie mamy się co martwić

oj tam, sezonowo dla rowerów wodnych, może być?

Równie dobrze można robić wiosenny spływ kajakowy ścieżką rowerową

Płaćcie dalej za fuszere… wy jako Radni zatwierdziliscie kasę publiczną na to coś, co to ma w ogóle być? Rozkopaliscie tylko ten piękny rejon i lipa. Jeszcze wędkarzom zabroniliscie tam wjeżdżać, a to jedynie oni jak do tej pory płacą za korzystanie z tej wody od wielu lat .

Zabronili bo ktoś mądry zaprojektował ścieżkę na drogach uczęszczanych przez samochody, nie zrobiono skrzyżowań ścieżki rowerowej z takimi drogami, popełniono liczne błędy i tak to wszystko wyszło. Co do radnych to zostali oszukani, przedstawiano im całkiem inne wizualizacje z wyniesionymi ścieżkami z obrzeży betonowych, innymi toaletami itp. A zrobiono obrzeża z taśmy grubości papieru. Masakra jak na to patrzę.

najlepiej widać na geoportalu z góry jaki poligon jest zostawiony po ścieżce rowerowej która i tak zostanie zniszczona przez cieki wodne nie do opanowania

dokladnie…nie mogę na to patrzeć. Mam nadzieję, że po ostatnich drastycznych podwyżkach za śmieci nałożonych na mieszkańców, zakazania wędkarzom wjazdu na ich wodę itp. Kadencja obecnych radnych będzie ich ostatnią kadencją..trzeba to rozgonic..szook

ciekawe kto pare lat temu zabronił tam wjazdu głównie wedkarzom i postawił fotoradar ???!!!

On już tego nie pamięta co robił teraz na innych patrzy

wtedy nie było całkowitego wjazdu na zbiornik wodny. Był on ustawiony jedynie przy wjeździe na koronę zapory od Bukówki. Takie były wtedy 7 lat temu ustalenia urzędu z Zarządem wód Polskich .Od strony Szczepanowa można było sobie wjechać lub drogą przy zaporze ponizej domków …Poza tym zbiornik był w pełni dostępny i można było bez problemów wjechać…

Nieprawda,

Zakaz wjazdu znajdował się przed rozwidleniem w lewo „na plaże” w prawo „na wał” i równo z nim w ogródku po prawej stronie fotoradar. Jeżeli ktoś nawet nie chciał łamać przepisów i postanowił zwrócić za znakiem także dostawał mandat. Szczepanów nas w tym momencie nie interesuje.

tak było

zamknięty był tylko odcinek przy zaporze. Reszta zbiornika była udostępniona dla wjeżdżających samochodami od innych stron Szczepanów, Miszkowice, Paprotki. Różnica chyba znacząco widoczna dla średnio rozgarniętego. Teraz są zakazy z każdej strony. I wszystko totalnie rozpiepszone…kasa wywalona w błoto

Gdyby włodarze mieli zdolność honorową, to powinni podać się do dymisji.

https://youtu.be/lppL6damvqk

Polak nigdy nie podaje się do dymisji

no tak, no to ściepa na taczki?

Až się samo prosi o poszerzenie

Ożeż, q*wa, zwięźle rzeknę

Za wszytko odpowiada niejaki Krzysztof Bijak- inspektor nadzoru z ramienia gminy, za co otrzymał ponad 30 tys zł, tu jego odpowiedź na interpelację i obawy Pana przewodniczącego na złą jakość prac na tej ścieżce, jeszcze wtedy był czas by to wszystko uratować. A taka była odpowiedź inspektora nadzoru. Każdy może sobie przeczytać. Za nadzór na ścieżce z ramienia inwestora odpowiedzialne były też osoby pracujące w wydziale inwestycji Pan Michno – kierownik i Pan Salata- podinspektor oraz Pan Sławomir Antoniewski

odpowiedzialny za inwestycje.

Dyscypilnarka i powinni ze swojej kieszeni zapalcic za naprawe i te 30 kola oddac. Przy okazji lopata i maja zapierdalać tak ZAPIERDALAC a nie kafki pic.

Tak to jest jak z ramienia inwestora nikt nie pilnował tej inwestycji, inspektor nadzoru twierdził, że należy mu zaufać bo ma olbrzymie doświadczenie i inwestycję odebrał z całą stroną usterek. To wszystko nadaje się do prokuratury jak zmarnowano publiczne i unijne pieniądze a Ci co to nadzorowali, projektowali i wykonywali powinni zostać pociągnięci do odpowiedzialności.

Cała Gmina to jeden wielki bubel.

Każda inwestycja kończy się bublem.

Szczytem jest wysypanie ścieżki rowerowej na drodze polnej od Szczepanowa, która jest tam od lat i zrobienia zakazu wjazdu nad wodę . Mam nadzieję, że jak przyjdzie wiosna to te znaki szybko zostaną skutecznie usunięte jak się ludzie dowiedzą, że ktoś im zamyka jedyny zbiornik w okolicy.

Pięknie wygląda ta Nasza Sztandarowa Inwestycja Lubawska

Przecież to masakra wstyd i chańba

Lepiej to już było jak jej nie było

Pierdolenie o motylach… Widać że wystarczy się oprzeć po deszczu lub roztopach i samo leci… Kto odebrał tą robotę to nie wiem. Albo jakiś pijany inspektor albo ładnie było posmarowane!

Nic dodać nic ująć…

Najbliższy czas pokaże co lubawski urząd zrobi z tą zniszczoną ścieżką, czy może skończy się tak jak ze stadionem ? A radni powinni teraz podjąć uchwałę w sprawie zawiadomienia organów ścigania w sprawie podejrzenia niedopełnienia obowiązków przez osoby odpowiedzialne za tą inwestycję( art. 231 Kodeksu karnego).

 

autor: freelancer