Bez kategorii

Nieczynny stok, nieczynna skocznia, brak lodowiska i to wszystko z powodu braku śniegu i wyobraźni rządzącej burmistrz. Do tego nieczynne korty tenisowe, ale te z powodu nadmiaru śniegu i złej pogody. A można inaczej !!!

Jak widać na zdjęciu, mamy na stadionie dwa korty tenisowe, ale obecnie świecą pustkami, bo zasypane śniegiem, a jak wiemy w tenisa na śniegu grać nie idzie. Czy stać nas na to, aby od jesieni do wiosny korty nie były używane ?

Nie stać, ale moim zdaniem w naszej gminie, pod rządami takiego dyrektora od sportu i takiej burmistrz wszystko co najgorsze,  to się spełnia. Ale dlaczego nie równamy do najlepszych i nie korzystamy z ich pomysłów na przedłużenie sezonu gry w tenisa ?

Czy nie byłoby lepiej zamiast oglądać nieczynny zaśnieżony kort tenisowy, jak ten nasz na zdjęciu

zobaczyć taki widok nad tymi kortami ?

Inni potrafią pomyśleć i przykryć korty halami pneumatycznymi. Takie hale umożliwiają grę bez względu na porę roku i pogodę. Poniżej widać jak wygląda wnętrze takiej hali.
Są takie, które są tanio do kupienia, jako używane. Czy my na początku nie możemy zacząć od używanej hali ?

Taka hala pneumatyczna o wymiarach 37,50m x 36,50m x 11m, z możliwością zwężenia lub wydłużenia o kilkanaście metrów ; Producent -Włochy(WERSJA ,,B,, -POWŁOKA DWUWARSTWOWA) . Stała do wiosny tamtego roku we Włoskiej części Szwajcarii. Bardzo zadbana. Przeznaczenie:
Przykrycie tymczasowe(sezonowe) lub całosezonowe obiektów sportowych takich jak: boiska piłkarskie, boiska wielofunkcyjne , golfowe, skate i funparki , tory gokardowe , pływalnie , ujeżdżalnie konne , korty tenisowe, ; przykrycie parków rozrywki , hal targowych i wystawienniczych , magazynów.

Membrana – Powłoka wykonana z materiału poliestrowego, powlekanego obustronnie PCV, przepuszcza do środka światło dzienne . AGREGAT GRZEWCZO -NADMUCHOWY z silnikiem elektrycznym(4 KW) i wentylatorem ,odpowiadający za postawienie i ogrzanie hali.

Cena takich używanych, ale w pełni sprawnych i bezpiecznych hal waha się w granicach od 40 do 80 tysięcy złotych. Władze naszej gminy marnują miliony złotych, więc nie widze problemu, żeby zakupić taką halę i na okres od jesieni do wiosny przykryć oba korty, aby chętni mogli z nich korzystać do woli.

Mamy przecież Lubawskie Towarzystwo Tenisowe i to z nimi można dokonać uzgodnień  i podpisać stosowną umowę opieki nad taką halą. Gmina zakupiła by taką halę, a towarzystwo to zajęło by się obsługą dzieląc się sprawiedliwie dochodami. W Polsce za godzinę gry na korcie płaci się od 50 do 150 złotych, więc i u nas można ustalić te 50 złotych za godzinę gry, a w weekendy po 60. Jak by nie patrzył z dwóch kortów można uzyskać dziennie do 1000 złotych dochodu, a po odliczeniu kosztów oświetlenia, monitoringu czy ewentualnego ogrzewania pozostało by z 500 złotych na czysto. Więc taka hala zarobi na siebie i spłaci się w niecały rok, a dodatkowo można byłoby młodzież szkolną zachęcić do gry w tenisa, bo oni w ramach szkolnego klubu  mogli by trenować w wolnym czasie za darmo. Taka działalność komercyjna tych kortów wymaga tylko na początku reklamy, później to już grafiki sa wypełnione, bo chętni do gry w tenisa jeżdżą wiele kilometrów, aby móc sobie pograć.

Wielka szkoda, że nasze władze Lubawki nie potrafią grać i docenić gry w tenisa, ale za to świetnie wychodzi im gra w .enisa z mieszkańcami.

Czas, aby teraz radni przejęli inicjatywę dbania o takie sprawy, bo na burmistrz Kocembę to chyba nie ma co liczyć!

hk
11.01.19