Bez kategorii

Niechaj mieszkańcy ulicy Mickiewicza czy Przyjaciół Żołnierza zapomną o remoncie ich ulic. Niechaj mieszkańcy Świerkowei i Brzozowej zapomną o budowie ich ulic, będziecie nadal brnąć i ślizgać się w błocie bo dzięki nieudolnej burmistrz Kocembie nie dotrą do nas pieniądze z Funduszu Dróg Samorządowych !!!!

Czas przyzwyczajać się do dziur i błota bo ta moim zdaniem niewydarzona burmistrz zamiast starać się o przeprowadzenie remontu i budowy ulic to zajmuje się promowaniem swojej osoby.

Wojewoda ogłosił listę dróg i ulic, których remont zostanie wysoko dofinansowany z Funduszu Dróg Samorządowych. Na próżno szukałem w wykazie gminy Lubawka. Wszystkie samorządy wkoło otrzymały milionowe dofinansowania do remontów swych ulic jak chociażby Kamienna Góra ponad 2 miliony na remont ulicy Jana Pawła II. Dlaczego Lubawka nic nie otrzymała ? Wiadomo, takie mamy starania tej ratuszowej ekipy.

Za to na ogłoszonej liście dofinansowania remontów dróg znalazły się dwie drogi z gminy Lubawka, obie to drogi powiatowe i to starostwo wystarało się o te dofinansowania.

To dzięki staraniom radnego Adama Kroka i starosty Jarosława Gęborysa powiat otrzymał dofinansowanie na remont  drogi przez Błażkową oraz drogi z Chełmska Śląskiego do Uniemyśla. Zastanawiające jest dlaczego radni powiatowi Sarzyński i Kordziński nie podejmują  żadnych działań, aby remontować drogi w gminie Lubawka ?

Powyżej mamy widok ulicy Brzozowej i Świerkowej, tak wyglądają miejskie ulice Lubawki w XXI wieku pod rządami burmistrz Kocemby.

Ta marna burmistrz wydaje setki tysięcy złotych na sprządzanie niepotrzebnych projektów, które i tak trafiaja do szuflady bo na ich realizacje brakuje pieniedzy, ale dla burmistrz najważniejsze, że dała swoim znajomym projektantom zarobić.

Doszło nawet do takiego paradoksu, że zleciła wykonanie projektu na lubawski rynek, gdy taki projekt z pozwoleniem na budowę leży gotowy w ratuszu. Dlaczego radni nie reagowali na takie marnotrawstwo ? Dlaczego pozwalaja na takie postepowanie ? Czyżby byli kompletnie nieodpowiedzialni czy może idą na pasku burmistrza licząc na jakieś ochłapy z burmistrzowego stołu ?

Przecież remonty dróg i ulic można robić oszczędnie w systemie „zaprojektuj i buduj”. Wtedy gmina nie traci na wykonanie projektu bo kosztorysy mogą wykonać pracownicy referatu inwestycji, a sam projekt później wykonawca.

Zagadką pozostaje dlaczego nie złożono wniosków(choć to tylko 8 stron do wypełnienia w godzinę) o dotację na remonty ulic, albo może celowo złożono wadliwe wnioski( jak było z wodociągami), aby nie otrzymać dotacji bo brakuje pieniędzy na wkład własny ?

Teraz można zapomnieć aby ta burmistrz zrobiła potrzebne remonty, będzie tak jak zrobiła wodociągi w Chełmsku Śląskim, Miszkowicach i Jarkowicach.