Bez kategorii

”Nie byłam pijana” – dyrektorki nagrane w niejednoznacznej sytuacji. Dziennikarze z portalu ID Informacje Dolnośląskie dotarli do nagrania, na którym widać dwie znane w powiecie kamiennogórskim osoby publiczne, których zachowanie wskazuje na to, że mogły być pijane. Kobiety te rozpoznały się na nagraniu i grożą dziennikarzom pozwem za zniesławienie.

Jak wynika z relacji ID Informacji Dolnośląskich, kobiety widoczne na nagraniu piastują ważne funkcje – prowadzą jedną ze szkół w powiecie kamiennogórskim, a jedna z nich zasiada w organie zajmującym się… problemami alkoholowymi.

Nagranie, na którym jedna z kobiet klęczy na chodniku, a druga przytrzymywana jest przez mężczyznę, szybko rozprzestrzenia się w sieci i dociera zarówno do pracowników szkoły, rodziców, jak i uczniów. Dotarło najwyraźniej też do osób uwiecznionych na filmie, ponieważ jedna z nich napisała wyjaśnienie do redakcji ID Informacji Dolnośląskich:

– Nie byłam pijana. Wracałam do domu z prywatnego spotkania. Ktoś to nagrał. Nie powinien tego robić. Bardzo mi z tego powodu przykro. Na rozprzestrzenianie tego filmu w sieci nie mam wpływu. Ja nie mogę „z pastowanym kabanem (klasyka) po mieście spacerować?” Kucać na chodniku też nie mogę, bo mnie ktoś bezprawnie nagra? Z domu mi wyjść też nie wolno? Koleżanka źle się poczuła, bo od wielu lat leczy się na nadciśnienie. Interwencji służb nie było – czytamy w oświadczeniu.

http://id-24.pl/wp-content/uploads/2023/02/330472853_4679329135525309_8336193824360107257_n.mp4?_=1

Dziennikarze poprosili o komentarz organ prowadzący placówkę:

– Zdarzenie miało miejsce po godzinach pracy, poza terenem szkoły. Nie będę tego oficjalnie komentować – mówi wicestarosta powiatu kamiennogórskiego Małgorzata Krzyszkowska.

Kobiety widoczne na nagraniu domagają się od redakcji ID Informacji Dolnośląskich jego usunięcia i zaprzestania rozpowszechniania. W przeciwnym wypadku zapowiadają, że zgłoszą do sądu sprawę o zniesławienie.

 

opr.plr
foto: użyczone
źródło: 
ID Informacje Dolnośląskie
redakcja@walbrzych24.com